(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Структура і Керівництво

Сергій Олександрович СВИСТІЛЬ

Сергій Олександрович СВИСТІЛЬ

Віце-президент

Народився в селі Нижні Млини, Полтавського району, Полтавської області.

Освіта вища. З відзнакою закінчив: Військовий інститут телекомунікацій та інформатизації (колишній КВІУЗ), Військову академію зв'язку, Центральний інститут підвищення кваліфікації керівних працівників у галузі патентної роботи, Вищі державні курси з патентно-ліцензійної роботи. Навчався у Монтерейському інституті міжнародних досліджень (Каліфорнія, США).

З 1974 по 1991 рр. навчався та проходив службу у Збройних Силах СРСР на офіцерських посадах, пов'язаних зі взаємодією з оборонною промисловістю, організацією науково-дослідних, дослідно-конструкторських робіт і розробкою зразків нової техніки (м. Київ).

1992 р. - служба в Збройних Силах України, Штаб Озброєння, відділ міждержавних зв'язків.

1993-1995 рр. - начальник віділлу аналізу та коригування експортної політики Експертно-технічного комітету при Кабінеті Міністрів України, секретар Урядової експертно-технічної комісії.

1996 р. - заступник голови Експертно-технічного комітету при Кабінеті Міністрів України.

1997-2000 рр. - заступник голови Державної служби експортного контролю України.

2001-2013 рр. - в приватному бізнесі на посадах керівників підприємств в сфері зовнішньоекономічної діяльності, голова Ради Асоціації експортерів і імпортерів «ЗЕД» (м.Київ).

З 19 квітня 2013 року - віце-президент ТПП України.

Брав активну участь у створенні та розвитку національної системи контролю за експортом та імпортом чутливих товарів, імплементації в українське законодавство міжнародних норм, вимог і домовленостей у сфері державного експортного контролю.

Займає активну позицію відносно поширення в Україні міжнародних стандартів бізнесу. Є відомим лектором в Україні з питань зовнішньоекономічної діяльності. Має великий досвід практичної роботи в бізнесі, керував багатьма міжнародними проектами в сфері торгівлі, логістики та митної справи.

Під його керівництвом були перекладені і видані в Україні документи МТП та інших міжнародних організацій: Правила Інкотермс 2010, Коментарі до Правил Інкотермс 2010, Принципи міжнародних комерційних договорів УНІДРУА, різноманітні модельні контракти МТП, попередження про форс-мажор, про ускладнення, рекомендації МТП про перехід права власності та багато інших. Також були видані книжки «Міжнародні комерційні транзакції» та «Принципи європейського договірного права. Коментарі та рекомендації».

Стажувався з питань зовнішньої торгівлі в США за програмою Міністерства торгівлі США, в Японії за програмою Міністерства закордонних справ Японії, Бельгії за програмою ТПП Бельгії, в ФРН за програмою Союзу німецьких промислово-торгових палат.

Керує низкою проектів з питань сприяння експорту (імпорту).

Є співголовою спільної робочої групи Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та ТПП України, членом Ради з питань стимулювання інвестицій та підприємницької діяльності при Державній фіскальній службі України, головою Комітету у сфері зовнішньоекономічної діяльності при ТПП України, координує діяльність інших комітетів при ТПП України: Комітету з податкових питань, Комісії з питань захисту від недобросовісної конкуренції, Комітету з питань протидії корупції та корпоративної відповідальності, Комітету з електронних комунікацій.

Має почесне звання «Заслужений винахідник України», грамоти та подяки міністерств і відомств України за особистий вагомий внесок у розвиток підприємництва в Україні.

Підрозділи

Дирекція взаємодії з бізнесом, регіональними ТПП та органами державної влади

Дирекція незалежних фахових експертиз

Дирекція товарознавчої експертизи та сертифікації походження

Дирекція забезпечення функціонування системи карнетів АТА

Дирекція корпоративних комунікацій

Дирекція виставково-конгресової діяльності

Дирекція з питань зовнішньоекономічної діяльності

Дирекція міжнародного співробітництва

Дирекція правового забезпечення діяльності ТПП України

Дирекція зі сприяння інвестиціям і проектній діяльності

Центральна випробувальна лабораторiя контролю якостi товарiв

Фінансово-економічна дирекція

Дирекція комп'ютерних технологій та інформаційної безпеки

Дирекція по роботі з персоналом та документообігу

Служба аудиту та менеджменту якості

Дирекція iнформацiйно-аналітичного забезпечення

Дирекція з забезпечення діяльності Палати

ФІРМА «РЕГІОН»

Підрозділи