(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

ТПП України та 5 інших асоціацій підписали резолюцію на підтримку ініціативи «Один пояс, один шлях»

08.05.2019

Амбітний проект об’єднав сьогодні в ТПП України лідерів ключових бізнес-асоціацій та керівників держави. 6 впливових ділових організацій підписали резолюцію на підтримку глобальної ініціативи «Один пояс, один шлях» – будівництво високошвидкісних магістралей із Китаю до Європи через Україну.

ТПП України, Асоціація «Високошвидкісні магістралі», Український союз промисловців і підприємців, Товариство українсько-китайської дружби, Асоціація національностей України, Українсько-Арабська ділова рада, Асоціація «Український логістичний альянс» згуртувались, аби показати, як важливо виступати  єдиною силою навколо важливої мети.

Учасники підтримують глобальну ініціативу «Один пояс, один шлях», прагнуть внести свій вклад в її реалізацію на благо своїх країн і народів, і погоджуються про наступне:

- Новий швидкісний транспортний маршрут від Китаю до Євросоюзу через країни Центральної Азії, Південного Кавказу та Україну, з перспективою залучення інших країн, є запорукою їх конкурентоспроможності та сталого розвитку.

 - Міжнародний Каспійсько-Чорноморський маршрут створить кращі можливості для мобільності людей і руху товарів між найбільшими ринками Євразійського континенту, для добробуту народів, гуманітарного розвитку та економічної інтеграції країн.

 - Реалізація проекту високошвидкісної магістралі (ВШМ) Каспійсько-Чорноморського маршруту є системним джерелом доходів, можливістю впровадження нових технологій, створення робочих місць і позитивних макроекономічних, соціальних і агломераційних ефектів.

- Проект ВШМ є системоутворюючим і повинен бути одним із стратегічних напрямків розвитку економіки, конкурентоспроможності і національної економічної безпеки для кожної з країн.

- Успіх проекту мультимодальної Каспійсько-Чорноморської ВШМ можливий лише за умови скоординованої співпраці між усіма країнами-учасниками проекту ВШМ.

- Учасники вважають необхідною умовою успіху проекту ВШМ узгодження на політичному рівні створення інструменту для координації і просування ініціативи ВШМ у всіх країнах-учасницях.

- Для координації спільних зусиль учасники вважають за доцільне створення міжнародної Хартії ВШМ країн – партнерів Каспійсько-Чорноморського маршруту Шовкового шляху, що дозволить значно скоротити час початкового організаційного етапу, а потенційним інвесторам дати сигнал про початок міжнародного інфраструктурного проекту, що з'єднує Китай і ЄС, відкритого для приєднання всіх зацікавлених сторін.

- Для підготування установчих документів та організаційних процедур міжнародної Хартії ВШМ учасники вважають за необхідне створити робочий орган – Виконавчий секретаріат Хартії ВШМ, функції якого покласти на Асоціацію «Високошвидкісні магістралі».

Учасники домовилися продовжувати зусилля з просування громадської ініціативи проекту мультимодальної Каспійсько-Чорноморської ВШМ на необхідний рівень підтримки державною владою і бізнесом на принципах державно-приватного партнерства і співпраці з громадянським суспільством та розглядати результати діяльності не рідше ніж один раз на півроку.

«Важливим є той факт, що ініціативу приїхали підтримати Віктор Ющенко та Віктор Довгань, економічний радник Посольства Китаю пан Лю Цзюнь. Я впевнений, що наша резолюція є важливим стимулом розвитку двосторонніх економічних відносин між Україною та Китаєм. Важливо, що ключові тези нашого документу увійшли до Національної транспортної стратегії України. Так, багато хто вважає, що зараз для цього не найкращий час, але особисто я переконаний – зараз час візіонерів. Треба мріяти і робити неможливе. Бо потім, як показує історія, завжди пізно. Тільки разом, сформувавши «єдиний голос», ми здатні розбудовувати якісні відносини з Китаєм та іншими державами і   просувати корисні ініціативи»,  сказав президент ТПП України Геннадій Чижиков.

 

Анонси

Останні новини