м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Чи дійсно Африка так далеко?

17.11.2020

Шувра Чакраборті, Офіційний Представник Торгово-Промислової Палати України у Федеративній Демократичній Республіці Ефіопія

 Кожен раз, коли я починаю розмову про Африку, перебуваючи в Україні, я часто стикаюся з усталеними міфами і стереотипами, які сформувалися протягом довгого періоду часу. Такі смертельні хвороби, як СНІД, Ебола, малярія, а також гнітючі картини жахливої ​​бідності - це, мабуть, перше, що багатьом спадає на думку. Несамовиті історії потонули іммігрантів десь біля берегів Європи, зображення голодних дітей на екранах телевізорів, безумовно, не викликають пекучого бажання підійти ближче до вивчення цього континенту.

Більш того, Африка знаходиться досить далеко від нас і здебільшого нам невідома, а засоби масової інформації старанно зображають Африку виключно в чорних фарбах, тому в нашій свідомості вона міцно асоціюється з чорним кольором.

 А нас з самого дитинства виховують на історіях боротьби добра і зла, в яких добро завжди перемагає. При цьому зло завжди забарвлене в темні тони. Якщо ви уважно вдивіться в популярні дитячі мультфільми, наприклад "Король Лев", "Бембі", "Ну постривай!", То побачите, що негативні герої і лиходії зображені в характерних темних фарбах. Так само і в класичному балеті "Лебедине озеро" негативна героїня Оділлія одягнена в синяво-чорне плаття, що виділяє її на тлі позитивних героїв в білосніжних шатах. Тому апріорі «темний континент» сприймається нами з побоюванням і недовірою. Чорний колір очікує своєї черги, щоб стати одного разу звеличений!

 Сучасна історія Африки затьмарена колоніалізмом, апартеїдом, рабством, етнічними конфліктами, геноцидами, і у даного континенту було не так багато можливостей, щоб стати прославленими у всьому світі.

 Це зовсім не означає, що світ не знав про Африку. Навпаки, Західна Європа більше ста років тому відчула запах багатства, завоювала Африку і створила там свої колонії. Європейці жили там, розпоряджалися ресурсами і грабували природні багатства протягом більш ніж одного століття. На мій погляд, не буде перебільшенням стверджувати, що одним з основних джерел благополуччя Західної Європи є саме Африка.

 Коли в історії Африки закінчився темний колоніальний період, як і в Азії, не тільки матеріальні блага були розграбовані, а й переважна частина населення була позбавлена ​​можливості отримувати базову освіту протягом декількох поколінь.

 Україна, на щастя, не має колоніального минулого за океаном, як, скажімо, Західна Європа, але з іншого боку завдяки цьому історичному факту, у неї не було можливості близько познайомитися зі специфікою народів і культурою країн Африки. Природно, якщо ти не знаєш чогось, ти ставишся до цього з пересторогою, а іноді і якимось упередженням.

 З незрозумілої причини, багато в світі, коли говорять про континенті Африка, помилково вважають, що це одна величезна країна. Кумедний факт, але аналогічним чином багато американців, наприклад, називали величезний СРСР Росією. Насправді, на континенті Африка розташовуються 54 незалежні країни, і територія Африки може вмістити весь Китай, Індію, Суміжні США і більшу частину Європи. Народи і культура африканців, починаючи від Єгипту і до Південної Африки, такі ж різноманітні і багатоликі, як від Сибіру до Узбекистану.

 Одна з переваг сучасної Африки - це те, що континент надзвичайно молодий. Близько половини населення чисельністю в 1.2 млрд чоловік складає молодь у віці до 25 років. Погодьтеся, сьогодні молоді люди, озброєні інтернетом і смартфонами, можуть творити дива.

 Країни Африканського континенту на сьогоднішній день є лідерами мобільного банкінгу. Під час мого першого візиту в крихітну країну Малаві я відвідав чудове озеро з однойменною назвою "Малаві". Для країни без виходу до моря, це дивовижної краси озеро з білосніжним піском, є головною туристичною визначною пам'яткою. По дорозі назад мій місцевий водій на ім'я Чіконді купив трохи риби для своєї сім'ї на всі готівкові гроші, що були у нього з собою. Потім надійшов дзвінок від його сестри, яка також попросила купити їй риби. в Малаві - це традиція, на зразок тієї, як купити «бички» по дорозі з Одеси в Київ. Чіконді зізнався, що він би з радістю виконав прохання, якби не витратив до цього всі свої готівкові кошти. За лічені секунди на звичайний кнопковий мобільник Чіконді прийшов сигнал, "який приніс" гроші, і Чіконді зміг відразу ж купити рибу і для своєї сестри на узбіччі дороги. Це наочний приклад того, як індійська компанія "Airtel" зробила величезні капіталовкладення в даний регіон і сприяла розвитку сучасних технологій.

 Природа моєї діяльності така, що мені часто доводиться відвідувати багато країн на різних континентах. У всіх столичних містах я обов'язково стикаюся з автомобільними пробками на дорогах. Дар-ес- Салам, найбільше місто Танзанії, славиться своїм неможливим трафіком, а особливо, по шляху в аеропорт. Якось раз ми застрягли в такий ось пробці. Водій готельного таксі сказав, що, схоже, це надовго і запропонував скористатися послугою підключення до Wi-Fi. Я заплатив щось близько долара, але зате продуктивно попрацював протягом тієї години, що ми провели в заторі.

 Мало хто знає, що в даний час Гана є одним з піонерів в області застосування концепції "blockchain" для процесу реєстрації земель і власності. Мені пощастило познайомитися з відомим університетським професором, якого Президент Гани призначив куратором для виконання цього завдання.

 У України як житниці є що запропонувати країнам, що розвиваються Африки в сфері продовольчої безпеки. Маючи багаті знання і досвід, українці можуть зробити величезний сприяння в розвитку сільського господарства і харчової промисловості Африки. Дані галузі в більшості випадків ще знаходяться біля витоків впровадження сучасних методів культивації земель, зрошення та зберігання. До того ж до прямих постачань готової продукції (продукти тваринництва, молочна продукція, рослинні масла) Україна також може запропонувати свій накопичений досвід в області важкого машинобудування, гірничо-видобувного обладнання, розвитку інфраструктури, післязбиральної обробки зерна, технології обробки харчових продуктів і сфері інформаційних технологій.

 У травні цього року я був запрошений взяти участь в засіданні 51-ій Сесії Економічної Комісії ООН для Африки та Щорічної Конференції Африканських Міністрів Фінансів, Планування та Економічного Розвитку, на якій під одним дахом зібралися міністри 54 африканських країн в головному офісі ООН в Аддіс-Абебі, Ефіопія (https://www.uneca.org/cfm2018). В ході конференції я відчув різноманітні прагнення різних африканських країн, а також став свідком їх бурхливого обговорення щодо розвитку єдиної континентальної вільної зони для розширення бізнесу.

 Для будь-якого бізнесу, який хоче налагодити співпрацю з Африкою, найпершим і головним кроком має стати визначення країни або регіону, тобто необхідно спершу встановити свій цільовий ринок на просторах великого континенту. Невеликі по території країни можуть, на перший погляд, обіцяти хороші перспективи, але з іншого боку, вони представляють обмежену за кількістю клієнтуру. Тому, спочатку необхідно ретельно вивчити специфіку конкретного обраного регіону або країни, беручи до уваги такі важливі моменти, як логістичний і фінансовий питання, і, відповідно, розробити ефективний план впровадження, грунтуючись на виявлених особливостях.

 Африка велика і різноманітна, там ви можете знайти і первозданну красу Занзібару (Танзанія), і дивовижний тваринний світ Сафарі в Масаї-Мара (Кенія), і залишки найдавнішого людини на землі Люсі в Аддіс - Абебі (Ефіопія), і нікому невідомі піраміди Судану .

Свіжоприготовані тиляпии з витоку Нілу в Уганді, або нільський окунь, спійманих на перетині двох Нілов в Хартумі, виправдають очікування будь-якого, самого вибагливого гурмана. Не дивно, чому "Visit Rwanda" є спонсором англійської футбольної команди "Арсенал" в сезоні 2018-2019 рр.

 Щодня ми всі починаємо наше ранок з чашечки кави "Арабіка" (регіон в Ефіопії), ми отримуємо справжню насолоду від смаку какао, вирощеного в Кот д'Івуар, ми даруємо своїм коханим троянди, вирощені в Кенії, а також кільця з діамантами з Конго , ми танцюємо під ритми Африки. Якимось дивним чином, Африка своєрідно допомагає нам святкувати наші життя. Так може бути Африка не так вже й далеко, і настав час ближче з нею познайомитися?

 

 Шувра Чакраборті, м. Дубай, ОАЕ

 Директор AMC Overseas FZE // ПромоутерукраїнськоїпродукціївкраїнахБлизькогоСходуіАфрики

Офіційний Представник Торгово-Промислової Палати України у Федеративній Демократичній Республіці Ефіопія //

Міжнародний консультант ITC (Об'єднане агентство ООН & СОТ), Женева, Швейцарія //

Почесний Президент Оркестру «Київ-Класик», Україна //

Запрошений лектор Маастрихтського університету, Нідерланди // Запрошений лектор Політехнічного інституту Томар, Португалія

Анонси

Останні новини

Більше новин