(044) 584-28-24  
Velyka Zhytomyrska Str. 33, Kyiv, 01601, Ukraine

Держава і бізнес захищатимуть об’єкти критичної інфраструктури

08.10.2021

Упродовж останніх шести років у світі збільшилася кількість кібератак у 57 разів

Тому зараз на порядку денному держав - захист об’єктів критичної інфраструктури.
 
У Київській торгово-промисловій палаті в рамках "Місяця кібербезпеки" організували круглий стіл «Інноваційні системи охорони периметра об’єктів критичної інфраструктури.

України». На заході представили останні розробки в галузі охорони стратегічних об'єктів. Демонстрували сучасні технології як державні структури, так і представники бізнесу.
 
«У 2021 році втрати від кіберзагроз у 57 разів більші, ніж були у 2015 році. У світі наразі найрозвиненіші країни витрачають на кібербезпеку у 5 разів більше, ніж на інші напрямки.

ІТ-галузі, саме тому Україні потрібно не відставати. Вже у 2025 році ці витрати можуть сягнути суми у 10,5 трильйонів доларів», - заявив президент Київської торгово-промислової палати Микола Засульський.
 
Заступник секретаря РНБО України Сергій Демедюк вважає, що окрім презентації нових технологій та діалогу між бізнесом та державою, захід мав потужний просвітницький сенс.
 
«Дуже багато наших службовців, громадян не розуміють проблематики і загрози, яка може бути перед ними. Відсутнє законодавство, відсутні певні норми, вимоги породжують спекуляції на цю тему. Я дуже радий, що багато людей починають розуміти необхідність безпеки об’єктів критичної інфраструктури і у багатьох міністерствах та відомствах розпочинають роботу щодо розробки захисту їх систем», - підкреслив Демедюк.
 
Нарощувати кіберзахист треба швидко, адже за статистикою відчувається великий дефіцит кадрів, йдеться про нестачу 3 мільйонів фахівців у сфері кібербезпеки.
 
Заступник міністра енергетики Євген Владіміров зазначив, що у найбільших підприємствах галузі енергетики з 2017 року розбудовують нові кіберцентри.
 
«Наразі у нас вже готова концепція забезпечення кібербезпеки об’єктів критичної інфраструктури енергетичного сектору, яка сподіваюсь, скоро потрапить у Кабмін. Також своїм наказом ми вже затвердили перелік об’єктів критичної інфраструктури енергетичної галузі», - наголосив заступник міністра енергетики.
 
Реалізувати зустріч вдалося завдяки спільній ініціативі Київської ТПП та компанії «АМІнтегратор Груп» за підтримки РНБО України, Держспецзв’язку, Кіберполіції та бізнес-партнерів.
 
Нагадаємо: Кабінет Міністрів ухвалив постанови про захист об’єктів критичної інфраструктури у 2019 році.