(044) 584-28-24  
Velyka Zhytomyrska Str. 33, Kyiv, 01601, Ukraine

ФРАНЦІЯ ПІДТРИМУЄ ЛІБЕРАЛІЗАЦІЮ ВІЗОВОГО РЕЖИМУ ДЛЯ УКРАЇНИ

14.06.2016

Французький бізнес, що присутній в Україні, вирішив лишатися на українському ринку, проте нові інвестиції не надходять через адміністративні складнощі. Франція поки не готова вкладати в Україну. Серед основних причин - проблеми з поверненням ПДВ, питання пільгового оподаткування обладнання, що завозиться для модернізації. Про це йшлося під час презентації дискусійної записки щодо українсько-французьких відносин «Аудит зовнішньої політики: Україна - Франція», де виступив із промовою президент ТПП України, почесний консул Франції Геннадій Чижиков. В обговоренні записки також взяли участь українські та французькі дипломати, політики, представники експертної та бізнесової спільнот.

«Зараз Франція, на жаль, є відносно невеликим торговельним партнером для України. Вона посідає лише 26-е місце у рейтингу імпортерів українських товарів. Безперечно, потенціал наших економічних відносин є набагато більшим. В умовах дії ЗВТ між Україною та ЄС українські підприємці дуже зацікавлені в роботі з французьким бізнесом. Нам потрібні надійні партнери, які б на початковому етапі допомогли вітчизняним підприємствам, особливо малому та середньому бізнесу, у виході на європейський ринок. Для України важливо розвивати співробітництво у сфері переробки сільськогосподарської продукції, аерокосмічній промисловості, фармацевтиці, IT, створенні потужностей для виробництва комплектуючих виробів для європейського машинобудування», - підкреслив у своєму виступі Геннадій Чижиков.

Попри це, Франція підтримує лібералізацію візового режиму Європейським Союзом для України та стала другою країною за обсягом внеску на спорудження Арки (нового «саркофагу»)в Чорнобилі, встановленням якої займається французька компанія.

Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон, яка була присутня на заході заявила:

«В дослідженні йдеться, що українське питання входить до топ-10 французьких пріоритетів. Але я не погоджуюся, оскільки насправді Україна нині - одне з п'яти ключових питань для Франції».

Проект «Аудит зовнішньої політики» є спробою провести детальну ревізію відносин України з її сусідами та ключовими партнерами. Унікальність записок ІСП полягає у тому, що експерти аналізують не лише рівень і зміст двосторонньої співпраці, а й виокремлюють наявні та потенційні ризики, пропонуючи шляхи їх нейтралізації. Кожна записка складена на підставі низки інтерв'ю з українськими й іноземними дипломатами та експертами.

Мета проекту - зробити аналіз максимально актуальним, а рекомендації - максимально корисними, детальними і чіткими.

Публікація підготовлена у рамках проекту Інституту світової політики (ІСП) «Аудит зовнішньої політики України». Цей проект виконується за підтримки «Чорноморського фонду для регіональної співпраці» Німецького фонду Маршалла (BST GMF), а також проекту «Об'єднуємося заради реформ» (UNITER), що реалізується Pact в Україні за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Announcements

Latest news