(044) 584-28-24  
Velyka Zhytomyrska Str. 33, Kyiv, 01601, Ukraine

ПРОМИСЛОВА МОДЕРНІЗАЦІЯ УКРАЇНИ: СТРУКТУРНІ ПЕРЕТВОРЕННЯ ТА НОВІ ВИРОБНИЦТВА

23.12.2015

Лише розвиток переробної промисловості зможе забезпечити тривале економічне зростання та потрібну кількість робочих місць в Україні. До такої думки дійшли експерти під час круглого столу, присвяченого питанням модернізації структури вітчизняної промисловості, що пройшов сьогодні в ТПП України.

Падіння виробництва є одним з основних ризиків для економіки України. Щоб подолати відставання від сусідніх країн Україна потребує 7-8% сталого щорічного зростання ВВП.

Економіка України повинна забезпечити проживання на її території щонайменше 45 млн. чоловік за стандартами життя країн ЄС. Для цього в державі повинно функціонувати не менше 20 млн. робочих місць.

Володимир Власюк, директор ДП Укрпромзовнішекспертиза, переконаний, аби забезпечити вирішення цієї проблеми, варто сконцентруватися на переробній промисловості та виробничих кластерах, енергоефективності, модернізації інфраструктури, сільському господарстві, ІТ- секторі та переробці відходів.

Одним з найефективніших механізмів реалізації промислової політики, який дозволив би поєднати науково- технологічний, інноваційний та виробничий потенціали промисловості, є об'єднання підприємств у промислові кластери. Формування та розвиток таких утворень у промисловості дозволить створити новий клас виробничих систем, розвивати високотехнологічні і наукоємні виробництва, використовувати переваги спеціалізації компаній, створюючи значний синергетичний ефект в економіці.

Переваги формування кластерної моделі розвитку промислового сектору України полягають у співпраці з іншими галузями економіки та залученні їхнього потенціалу в розвиток промисловості.

Також, щоб досягти сталого економічного зростання, на думку Володимира Власюка, потрібно експортувати перспективні види продукції. Серед таких - продукти харчування та продукти харчових біотехнологій, продукція машинобудування, дерево - та металообробки, будматеріали тощо.

Україна здатна стати винятково привабливою виробничою площадкою для вітчизняних і глобальних компаній та може значно наростити експорт в країни Євросоюзу, зокрема замістивши Китай в їх зовнішньому імпорті.

«Модернізація промислового комплексу спрямована на виготовлення конкурентоспроможного товару, який би зміг просунутись на товарні ринки світового господарства. Для цього потрібно доопрацювати державну промислову політику. В основу такої політики мають лягти такі основні концептуальні принципи як залучення інвестицій в основний капітал, у ті галузі промислового виробництва, які мають потенційні можливості в короткостроковій перспективі досягти високої конкурентоспроможності й швидко вивести свій продукт на зовнішні ринки», - зазначив президент ТПП України Геннадій Чижиков.

Серед інструментів та інститутів політики інвестиційних стимулів - індустріальні парки, зони експортної переробки, технопарки, агентство з залучення інвестицій, банк розвитку та експортно-кредитне агентство.

«Не існує єдиного заходу, який забезпечить притік інвестицій та стале економічне зростання. Потрібні економічні свободи, макроекономічна, політична та соціальна стабільність, а також секторальні політики інвестиційних стимулів», - підкреслив Володимир Власюк.

Announcements

Latest news