Відтепер у ТПП України з'явилися власні представники також в таких країнах, як Боснія і Герцеговина, Сербія, Італія, В'єтнам і Гана.
«Усі нові представники мають дуже хорошу ділову репутацію, тому я впевнений, що вже найближчим часом ми, і український бізнес в цілому, відчуємо позитивний ефект від наших призначень. Запрошую українські компанії, зацікавлені в розвитку відносин з перерахованими країнами, активно підключатися до роботи з новими представниками», - підкреслив президент ТПП України Геннадій Чижиков.
Налагодженням бізнес-контактів українців з підприємцями Боснії займеться Івіца Піріч, який, за сумісництвом, продовжує представляти інтереси Палати в Хорватії.
З 2008 року він займається підприємницькою діяльністю у сфері торгівлі комерційною та некомерційною нерухомістю, наданням ділових послуг для іноземних підприємств будівельної галузі.
Івіца Піріч також активно займається волонтерською діяльністю, реалізовує українсько-хорватські спільні гуманітарні проекти. З 2016 року він - почесний консул України у Хорватській Республіці.
«Нещодавно ми провели на високому рівні бізнес-форум в Хорватії, в якому взяли участь 17 українських компаній. Тепер будемо готувати бізнес-форум у Боснії і Герцеговині», - сказав Івіца Піріч.
Представником у В'єтнамі став Нгуєн Ань Куа, який має великий досвід розвитку проектів торгових відносин між нашими країнами та розуміє потенціал України у В'єтнамі.
Нгуєн Ань Куан - віце-президент Асоціації В'єтнамських бізнесменів у Києві. Вищу освіту здобув у Київському інституті легкої промисловості, за фахом інженер-економіст, кандидат наук. Він обізнаний у потребах ринків наших країн, має досвід просування українських товарів на ринок В'єтнаму. Йдеться, зокрема, про продукцію чорної металургії, енергетики і машинобудування.
«Торгівля між нашими країнами поки дуже скромна. Але потенціал величезний. Я сподіваюся, що ми «збільшимо оберти» вже у наступному році», - зазначив Нгуен Ань Куан.
Просувати український бізнес на ринок Сербії від імені ТПП України відтепер буде Володимир Рібіч. Він з 2012 року займається підприємницькою діяльністю у сфері виробництва паперової продукції, власник мережі хімчисток. Також є власником та тренером футбольної академії.
Представником в Італії став Марко Тозон - великий друг Палати, завдяки якому вже реалізувався далеко не один українсько-італійський проект.
Що ж стосується Гани, представляти інтереси українського бізнесу в цій країні уповноважили Дмитра Базіва, який з 2012 року успішно працює над просуванням українського бізнесу в Аккрі. Дмитро Базів має великий досвід організації заходів щодо розвитку економічних відносин між Україною та Ганою.
«На сьогоднішній день ми з Гани імпортуємо більше, ніж експортуємо. Але я впевнений, що ситуація буде змінюватися. Місяць тому в Гану зайшла зі своєю продукцією компанія «Оболонь». Великий потенціал у виході на ринок Гани також є в сфері АПК, харчової та оборонної промисловості. Першим моїм кроком на шляху поліпшення бізнес-відносин України і Гани стане двосторонній бізнес-форум, який ми збираємося провести в кінці вересня. Крім того, я впевнений, що українські виробники можуть розглядати Гану в цілому як західноафриканський хаб», - зазначив він.