(044) 584-28-24  
Velyka Zhytomyrska Str. 33, Kyiv, 01601, Ukraine

МЕТІНВЕСТ УПЕРШЕ В УКРАЇНІ РОЗПОЧАВ ВИРОБНИЦТВО АТМОСФЕРОСТІЙКОГО ПРОКАТУ ЗА ЄВРОСТАНДАРТОМ

17.02.2016

Маріупольські металургійні комбінати імені Ілліча та «Азовсталь» Групи Метінвест у січні цього року розпочали виробництво товстолистового прокату з конструкційної сталі, стійкої до атмосферної корозії, за європейським стандартом EN 10025-5. Раніше цей вид сталі в Україні не випускався. За зовнішнім виглядом і якостями атмосферостійка сталь аналогічна відомій у світі «кортенівській» сталі.

Антикорозійні властивості сталі за EN 10025-5 зумовлені її хімічним складом. Завдяки особливій системі легування на поверхні виробу утворюється патина, що захищає внутрішні шари від впливу довкілля. Прокат із такої сталі не потребує фарбування, що економить витрати на обробку поверхні й експлуатацію конструкцій.

Продукція широко застосовується при спорудженні мостів і естакад, виготовленні резервуарів, контейнерів, у дизайні фасадів будівель і об'єктів. Використання атмосферостійкої сталі в конструкціях, що експлуатуються у середовищі димових газів, подовжує термін служби димоходів і газових каналів.

Міжнародне сертифікаційне товариство TUV видало комбінатам Сертифікат заводського виробничого контролю, що дозволяє виробляти цей продукт, а також підтверджує відповідність якості європейським нормам.

Освоєння виробництва атмосферостійкого листа на комбінатах Групи Метінвест дасть змогу розширити продуктовий сортамент для європейських споживачів. Перші 190 тонн нової металопродукції відвантажено до Польщі. Портфель замовлень на найближчий час містить понад 4 тис. тонн прокату, призначеного для країн Західної та Східної Європи в сегменті мостобудування. Компанія також планує поставляти продукцію і на внутрішній ринок.