Міністр закордонних справ України Леонід КОЖАРА і президент Торгово-промислової палати України Геннадій ЧИЖИКОВ підписали Договір про співробітництво. У заході, який відбувся в Дипломатичній академії МЗС України, взяли участь президенти всіх регіональних палат, віце-президенти ТПП України, представники Міністерства закордонних справ, а також представники ділових кіл України. Зустріч на такому представницькому рівні стала першою в історії відносин між Міністерством закордонних справ України і Торгово-промисловою палатою України.
- Президентом України Віктором Януковичем поставлено завдання акцентувати особливу увагу в зовнішній політиці на економічних зв'язках. З квітня 2010 року в складі закордонних дипломатичних установ працюють економічні відділи. Підписання договору про співробітництво з Торгово-промисловою палатою сприятиме розвитку цього пріоритетного напрямку. Ми готові підтримати розширення мережі представництв ТПП України за кордоном, - підкреслив Леонід Кожара.
Співробітництво з Міністерством має зосередитися на відпрацюванні питань щодо створення сучасної системи підтримки учасників зовнішньоекономічної діяльності, поглибленні зв'язків з економічними відділами посольств України в інших країнах, підвищенні ролі Палати за кордоном, - продовжив Міністр.
«Імперативом економічного розвитку України в найближчому десятилітті буде відновлення високих показників економічного зростання. Враховуючи те, що структурні характеристики української економіки об'єктивно диктують високий рівень її експортної залежності, виникає стратегічне завдання збереження і зміцнення конкурентних позицій в новітньому геоекономічному просторі. Це вимагає грунтовної уваги до проведення експортної політики, заохочення експортерів.
При цьому повільні темпи відновлення світової економіки і посилення конкурентної «тисняви» з боку країн, що розвиваються, не дозволяють істотно підвищити експорт на традиційних напрямах.
Для суттєвої активізації експорту мають відбутися системні зрушення в географічній і товарній структурі зовнішньої торгівлі.
Основні конкурентні переваги України закладені в аграрному секторі, енергетичному комплексі, у використанні високих технологій.
Приток іноземних інвестиційних ресурсів може стати важливою фінансовою основою модернізації економіки.
Сприяння залученню інвестицій в Україну - одне з першочергових завдань економічної політики держави.
Зі свого боку, хочу запевнити, що ТПП України, всі наші регіональні палати готові до активної співпраці з МЗС, його зарубіжними дипустановами», - зазначив президент ТПП України.
Перед учасниками зустрічі виступили голова МКАС та МАК при ТПП України Микола Селівон, президенти Рівненської, Чернігівської, Херсонської торгово-промислових палат, керівники Комітету підприємців базових галузей промисловості та Комітету підприємців АПК ТПП України.