(044) 584-28-24  
Velyka Zhytomyrska Str. 33, Kyiv, 01601, Ukraine

ОСВІТА, ТУРИЗМ ТА ТЕХНОЛОГІЇ - ПРІОРИТЕТИ В СПІВПРАЦІ УКРАЇНИ ТА ІНДІЇ

12.01.2016

Індія - основний покупець української соняшникової олії. За минулий рік обсяг її експорту становив 1,5 млн. тонн. Пріоритетні шляхи співпраці, окрім АПК, обговорили під час робочої зустрічі президент ТПП України Геннадій Чижиков та Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Індія в Україні Пан Манодж Кумар Бхарті.

«Сучасний стан українсько-індійських відносин не відповідає реальним можливостям обох країн, проте є важливим напрямком української зовнішньої політики. Навіть в умовах світової кризи економіка Індії не лише зберегла свою сталість, але й стала донором для стабілізації світової економіки», - підкреслив Геннадій Чижиков.

Пан Посол визначив три основні пріоритети співпраці між нашими країнами. На його думку, це освіта, туризм і різноманітні проекти.

Україна - відомий виробник газових турбін світового класу для тепло-, гідро- та атомних електростанцій, компресорів, трансформаторів, насосів, електродвигунів змінного та постійного струму для ліній електропередач тощо. Індія зацікавлена співпрацювати в цих царинах. Україна готова розглянути нові можливості спільних розробок проектів електростанцій в Індії.

Індія є одним із провідних експортних ринків України в Азії, на який припадає 3,3% від загального обсягу вітчизняного експорту, а за обсягами експорту та позитивного сальдо вона поступається лише Туреччині.

«Індія - це величезний споживчий ринок. Є багато продуктів, звичних для українців, але абсолютно невідомих населенню Індії та недооцінених ним. Це, зокрема, сметана та деякі інші молочні продукти. Вітчизняним виробникам варто подумати про шляхи та можливості виходу на цей велетенський ринок збуту», − підкреслив Пан Посол.

Більшість індійських компаній в Україні займаються торгівлею. Фармацевтика є її основним сектором, на який припадає 30% експорту з Індії до України. Індія є основним постачальником фармацевтичної продукції до України, за вартістю експорту поступаючись тільки Німеччині. Однак за обсягом експорт із Індії - переважаючий. Ряд індійських компаній, таких як Ranbaxy, Dr. Reddy's Laboratries, Sun Group та інші, мають офіси в Україні. Представництва найбільших фармацевтичних компаній заснували «Асоціацію індійських виробників фармацевтики» (IPMA).

Що стосується туризму, то, за словами Посла, поки існують складнощі з отриманням віз до України громадянами Індії, але ця проблема поступово вирішується.

Аби поглибити та покращити співпрацю сторони домовились уже на початку березня цього року провести круглий стіл за участю індійських бізнесменів під назвою «Як вести бізнес в Індії?». Захід передуватиме офіційному приїзду індійської делегації до України, який заплановано на третю декаду травня. Візит у відповідь домовились провести наприкінці року, в листопаді.

Announcements

Latest news