У місті Падуя (Італія) відбувся бізнес-форум «Україна та Європа: старт в нову еру». У форумі взяли участь президент Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков, Посол України в Італії Євген Перелигін і Почесний консул України в м. Падуя Марко Тозон. Форум зібрав на своєму майданчику велику кількість представників італійського бізнесу, мерів італійських регіонів, представників української діаспори в Італії.
Конференція, яка проходить втретє поспіль, знову викликала величезний інтерес з боку італійських бізнесменів. У ній взяло участь понад 50 італійських компаній.
Серед питань, які хвилювали учасників, була ситуація, що склалася в економіці України у зв'язку з військовими діями на сході країни. Італійський бізнес цікавило головне питання: чи можна зараз розвивати економічні відносини і якими основними пріоритетними напрямами володіє Україна. Мова йде, насамперед, про співробітництво в галузі сільського господарства і переробки, проекти підвищення енергозбереження в Україні, кооперації в галузі машинобудування. Є великий інтерес до українських IT-технологій, а також до розміщення виробництв італійських компаній в Україні.
Серед учасників форуму неодноразово звучала думка про те, що активна робота з розвитку експорту - єдиний можливий шлях для одужання української економіки.