(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Порядок денний бізнесу до влади

Ініціатива створення Порядку денного бізнесу до влади (далі – Порядок денний, з текстом якого можна ознайомитися за посиланням) була затверджена у 2018 році Президією ТПП України.

Головна мета цієї ініціативи: визначити силами бізнес-спільноти ключові проблемні зони у державній політиці та запропонувати напрями їх подолання.

Порядок денний – це високорівнева «полісі», яка поєднує в собі принципові підходи до вирішення найважливіших проблем вітчизняного бізнесу. Палата не розглядає себе більш фаховою організацією за уряд України, Верховну Раду чи Офіс (Адміністрацію) Президента України, а також не вважає етичним лобіювати інтереси окремих компаній. Завданням Палати передусім є поєднання зусиль бізнесу та влади для розвитку економіки України.


Створення пілотного Порядку денного виявилось непростим, але цікавим завданням. Понад 2 тисячі представників бізнесу взяли участь у наданні первинної інформації щодо найболючіших проблем бізнесу. І лише потім було долучено експертну спільноту для узгодження та систематизації отриманого масиву даних, «перекладу» його з бізнесової на економічну та управлінську мову. 

З метою охоплення загальнонаціональних проблем бізнес-спільноти України, під час розробки цього Порядку денного Палата відмовились від секторального підходу. Головним принципом узгодження всіх матеріалів є загальний консенсус. Порядок денний бізнесу до влади перш за все спрямований на консолідацію несуперечливих положень.

Порядок денний бізнесу до влади на 2019 рік базується на проблемах, які заважають розвиткові бізнесу і які було визначено членами системи ТПП в Україні та іншими представниками бізнесу під час круглих столів та публічних обговорень у реальному (офлайн) та віртуальному (онлайн) просторі, що були проведені системою ТПП по всій Україні протягом 2018 року. Структурна основа побудови Порядку денного спирається на три сфери, серед яких: сфера підприємництва (бізнесу), сфера людського капіталу та зовнішньоекономічна сфера.

Загальну спрямованість формування Порядку денного бізнесу до влади можна подати у вигляді формули:

(«ПІДПРИЄМНИЦТВО» + «ЛЮДСЬКИЙ КАПІТАЛ») x «ЗЕД» = «ПРОЦВІТАЮЧА УКРАЇНА»

Тобто, виконання положень Порядку денного бізнесу до влади має сприяти наступному: «результати співпраці бізнесу та працівників примножуються реалізацією продуктів і послуг на зовнішніх ринках, що забезпечує процвітання України».

Наявність Порядку денного бізнесу до влади дозволила в 2019 році мати обґрунтований базис (у вигляді консолідованої думки членів Палати та вітчизняного бізнесу) для: діалогу з владою на національному та регіональному рівні, а також іншими асоціаціями бізнесу, з метою покращення бізнес-клімату; розширення комунікації з членами Палати; урахування актуальних проблем бізнесу при підготовці програм бізнес-заходів; розробки актуальних планів роботи комітетів підприємців при системі ТПП в Україні; залучення донорських коштів для обговорення та вирішення визначених в Порядку денному проблем.

Масштаби визначених у Порядку денному проблем обумовлюють значні терміни їх вирішення, які перевищують календарний рік. Тому Порядок денний залишиться актуальним й у 2020 році.


Амбітність ініціативи Порядку денного та висока ефективність її втілення у життя дозволила залучати до співпраці у реалізації процесу моніторингу бізнесу-клімату України провідну міжнародну консалтингову компанію EY в Україні («Ернст енд Янг в Україні») та визнану міжнародну фінансову інституцію Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР). Завдяки цій співпраці було розпочато щорічний проєкт «Business Sentiment Barometer 2020», з першими результатами якого можна ознайомитися за посиланням.

Медіа Партнери