м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Історична довідка

12 лютого 1912 року в залі урочистих засідань Київського комерційного інституту відбулися установчі збори Південно-Західного відділення Російської Експортної Палати, вплив якого поширювався спочатку на Київську, Подільську і Волинську губернії. З цього часу починається розвиток палатівського руху в Україні у ХХ столітті.

Виступаючи на установчих зборах, професор М.В.Довнар-Запольський - перший голова правління Відділення палати, зокрема, сказав:

- Міжнародні стосунки нині найбільшою мірою базуються на торгових відносинах. З іншого боку, торгова конкуренція на світовому ринку досягла таких меж і виробила такі форми, за яких окреме підприємство, яким би потужним воно не було, не може відокремлено працювати на ньому... Звідси виникає потреба в організаціях, які об'єднували б у цій спільній роботі зацікавлених осіб. Такими організаціями є торгові і експортні палати.
... Їм належить одержати голос і вагу при розробці найрізноманітніших поточних питань державного життя і державних заходів, пов'язаних з торгівлею і промисловістю.

Знаменно, що після періоду соціальних потрясінь і громадянської війни однією з перших дореволюційних організацій стала відроджена Експортна палата як недержавний, незалежний орган.

В Україні відділення Російсько-Східної палати розпочало функціонувати у Харкові 1924 року. А через рік за ініціативою уряду замість нього була створена Українсько-Східна торгова палата.

Зміни в економіці і політиці колишнього СРСР тим чи іншім чином впливали на статус палат, які формально залишались незалежними. При цьому палатівський рух розгортався, охоплюючи системою відділень, бюро, фірм «Зовнішсервіс» усі регіони України.

Торгово-промислова палата України створена у 1972 році на базі відділення ТПП СРСР. А в якості Палати незалежної України вона почала активно розвиватися з 1992 року. 2 грудня 1997 року Верховна Рада прийнялаЗакон України «Про торгово-промислові палати в Україні».

ТПП України відповідно до Закону України «Про торгово-промислові палати в Україні» - недержавна неприбуткова самоврядна організація, яка на добровільних засадах об'єднує юридичних осіб і громадян України, зареєстрованих як підприємці, а також їх об'єднання.

Медіа Партнери