м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Перспективи захисту прав українського бізнесу на відшкодування шкоди, завданої внаслідок розв’язання і ведення агресивної війни росії проти України

24.06.2022

24.06.2022 з 11.30 до 13.00 відбувся спільний захід Торгово-промислової палати України та засновників проекту «Юридичні сили України» на тему «Перспективи захисту прав українського бізнесу на відшкодування шкоди, завданої внаслідок розв’язання і ведення агресивної війни росії проти України» за медіа підтримки студії-продакшн «Незламні духом».

Для розробки чіткого алгоритму дій бізнесу для відшкодування завданої шкоди потрібна співпраця держави, бізнесу та експертів.

Завдяки співпраці ТПП та Юридичних сил України та при взаємодії з представниками Міністерства юстиції України та Офісу Генерального прокурора започатковане системне вирішення цієї проблеми.

Перший віцепрезидент Торгово-промислової палати України Непран Михайло Іванович розповів про послуги торгово-промислових палат в Україні з фіксації та оцінки збитків для бізнесу, потерпілого внаслідок російської агресії. Завдання захисту інтересів бізнесу в умовах війни є одним з головним для Торгово-промислової палати України і найбільш складним.

  

Заступник міністра юстиції України з питань виконавчої служби Гайченко Андрій Віталійович наголосив на тому, що правова проблема, з якої зіткнулася Україна, є найскладнішою з часів Другою світової війни і що зараз влада зосереджує зусилля на пошуку різних варіантів її вирішення. Звернув увагу бізнесу на необхідності фіксації завданої шкоди і надав ряд цінних порад з цього питання, запропонувавши співпрацю з ТПП та експертам за даним напрямком.

Начальник відділу аналізу інформації щодо протиправного втручання у господарську та інвестиційну діяльність управління захисту інвестицій Департаменту кримінально-правової політики та захисту інвестицій Офісу Генерального прокурора Мартюшев Сергій Миколайович надав інформацію про необхідність звернення до прокуратури та інших правоохоронних органів з метою фіксації та збору доказів скоєння злочинів, внаслідок яких були порушені права та законні інтереси представників бізнесу.

  

Целовальніченко Наталія Євгеніївна - співкоординаторка проекту «Юридичні сили України», правозахисниця, адвокатка, кандидатка юридичних наук, координатор Громадської спілки «Міжнародний рух за права потерпілих внаслідок агресії РФ» розповіла про спільний проект правозахисників і громадських діячів «Юридичні сили України», місією якого є відновлення справедливості для України, українського народу і потерпілих внаслідок російської агресії, як кредиторів, які мають беззаперечне право на відшкодування завданої шкоди у повному обсязі за рахунок майна всіх осіб, причетних до розв’язання, ведення, підтримки агресивної війни росії проти України.

Целовальніченко Н.Є. запропонувала учасникам заходу правове бачення способів і перспектив захисту порушених прав українського бізнесу в Україні та іноземних юрисдикціях. Зокрема, вона окреслила алгоритм дій для фізичних та юридичних осіб для отримання повного відшкодування завданої шкоди за рахунок коштів росії та осіб, які сприяють веденню війни росії проти України.

Паскевська Юлія Анатоліївна - співкоординаторка проекту «Юридичні сили України», кандидатка психологічних наук, професорка, юрист, право захисниця, голова Громадської організації «Асоціація фахівців психологічної допомоги», голова Громадської ради при Міністерстві юстиції України 2019-2021, експертка з дотримання прав людини, Національна лідерка з моніторингу дотримання прав людини 2017-2019 ВООЗ, національний консультант Ради Європи 2021-2022р.р. детально розповіла про перспективи компенсація моральної шкоди для потерпілих внаслідок російської агресії. Що для цього потрібно і про те, як обґрунтувати для різних категорій потерпілих, зокрема, для юридичних осіб.

Ніколаєв Ігор Станіславович - співкоординатор проекту «Юридичні сили України», експерт з питань виконання судових рішень, кандидат юридичних наук, старший партнер Адвокатського об’єднання «Віталій Титич і партнери», юридичний радник Благодійної організації «Центр комерційного права» поділився своїм баченням перспектив та особливостей виконання судових рішень проти росії та пов’язаних з нею осіб в Україні та іноземних юрисдикціях, з врахуванням можливостей залучення зацікавлених інвесторів для купівлі боргів росії іноземними компаніями.

Експерти-правозахисники Юридичних сил України відповіли на питання учасників, запросили бізнес України залучатися до правової боротьби проти росії, адже всі арештовані російські активи в Україні та світі мають бути передані для відшкодування шкоди потерпілим особам та Україні.

У подальшому такі заходи в Торгово-промисловій палаті України за участі експертів Юридичних сил України будуть відбуватися на постійній основі.

  

Теги: бізнес, Михайло Непран, ТППУ, захист

Анонси

Останні новини