м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Співпраця між Україною і Китаєм набирає обертів

24.03.2021

З метою обговорення актуальних питань торговельно-економічного співробітництва між Україною і Китаєм сьогодні була проведена онлайн-конференція «Перспективи розвитку торгово-економічних відносин між провінцією Хенань та Україною: новий час – нові можливості».

Китай продовжує зберігати статус найбільшого торгового партнера України. Незважаючи на пандемію COVID-19 у всьому світі, товарообіг України з Китаєм з року в рік тільки збільшується. У 2020 році, наприклад, він збільшився на 21% - імпорт склав 8,3 мільярда доларі, в той час, як в Китай було експортовано товарів на суму 7,1 млрд. дол. США (зростання на 98%).

«Нинішні хороші показники товарообігу між Україною та Китаєм можуть бути істотно збільшені, а Україні є що запропонувати КНР не тільки в сировинному і аграрному секторах, але і з точки зору експорту високотехнологічної продукції, продукції з високим ступенем обробки та високою доданою вартістю. Україна має значний потенціал для співпраці з Китаєм в різних сферах», - зазначив президент ТПП України Геннадій Чижиков.

Геннадій Чижиков наголосив, що для ТПП України важливу роль відіграє розвиток співпраці з китайськими партнерами на регіональному рівні. Наразі є 5 представників ТПП України в різних провінціях КНР, у тому числі і в провінції Хенань. Активно працює і двостороння Ділова рада.

Учасників заходу привітали очільники дипломатичних установ двох країн – Надзвичайний і Повноважний Посол КНР в Україні Фань Сяньжун і Тимчасова повірена у справах України в КНР Жанна Лещинська.

«У даний час все більше і більше китайських компаній їдуть в Україну для вивчення бізнес-середовища, інвестування і відкриття підприємств, що свідчить про привабливість ринку України», - сказав Фань Сяньжун.

З метою налагодження GR-діалогу між Україною і Китаєм участь в онлайн-конференції взяли представники українських органів влади. Радник Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної Тарас Голуб висвітлив питання інвестиційного та торгівельного клімату в Україні. 

Сергій Цівкач, виконавчий директор UkraineInvest, розповів про роботу організації, умови співпраці над конкретними інвестиційними проєктами, а також звернув увагу на нещодавно презентовану версію UkraineInvest Guide, яка призначена для інвесторів і представників бізнесу, зацікавлених в інвестуванні в Україну.

Під час конференції також мали змогу виступити представники українських організацій (Національний аерокосмічний університет, Асоціація в’їзного туризму України, авіаційна компанія «Науковий центр АєроКонТех» тощо) і китайського бізнесу (Авіаційна інвестиційна компанія провінції Хенань, Zhengzhou Yunneng Health Management Co., Ltd., Zhongyuan Yuzi Investment Holding Group Co., Ltd. тощо). Зокрема, були обговорені можливості співпраці у галузях туризму, авіації та охорони здоров’я.