м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Звіт «Барометр бізнесу» за лютий 2024

«Барометр Бізнесу» від Торгово-промислової палати України

 

В лютому 70% опитаних висловили занепокоєння щодо можливості амністії майна, набутого незаконним шляхом. 

Загальний індекс Барометру бізнесу в лютому 2024 року склав 43,7, що на 3,3, пункти вище, ніж у січні 2024 року, але на -0,7 пунктів нижче, ніж у грудні 2023 року. Відносно минулого місяця покращення відчувається майже за всіма показниками, за винятком експорту товарів та послуг, де відзначається зниження показника на 4,3 пункти.

 

 

У лютому 2024 року всі сектори очікують на відносне покращення умов ведення бізнесу – індекси Барометру секторів становлять: для сектору виробництва – 41,7+2,7, будівництва – 37,0+2,7, сектор послуг – 47,9+4,1, торгівлі – 41,7+1,7.

Після періоду трьох місяців - посилення негативних очікувань, мікро та малі підприємства виявили ознаки зменшення песимізму, що проявилося у зростанні їхнього індексу у лютому на 7,2 та 3,2 пункти відповідно, хоча й залишається менше 50 пунктів. Позитивно оцінюють майбутні зміни великі підприємства (65+17,3). Водночас, середні підприємства продовжують відчувати труднощі на рівні малих підприємств, демонструючи погіршення ситуації вже другий місяць поспіль.

Звіт за лютий 2024 року доступний за посиланням.

 

Гаряча тема місяця «Амністія капіталу» викликала значний розкол у думках респондентів, оскільки вона стосується легалізації власності, набутої протягом років незалежності України. Підкреслюється необхідність проведення детальних перевірок умов набуття власності, аби забезпечити справедливість і законність процесу легалізації. 

Щомісячно, крім регулярного опитування, яке проводиться в останні 2 дні місяця та перші 3-5 днів наступного місяця, респонденти можуть відповісти на «гаряче» питання місяця та звернутися на гарячу лінію ТПП України.

Опитування проводиться у верифікованих чат-ботах в Telegram та Viber і потребує лише 2 хвилини часу.

Доступ до звіту «Барометр бізнесу» за січень 2024 року: https://ucci.org.ua/uploads/files/65a94bdba6766573718289.pdf

 

Про «Барометр бізнесу». 
«Барометр бізнесу» від Торгово-промислової палати України – це бачення компаній та підприємців, які є членами та партнерами Торгово-промислової палати України, яке відображає очікування щодо зміни бізнес-середовища в наступному місяці у порівнянні з попереднім.

Базується на опитуванні, яке враховує стан показників («підіндексів») діяльності респондентів 4-х секторів (виробництво, будівництво, торгівля, послуги). «Барометр бізнесу» адаптований до потреб членів та партнерів Торгово-промислової палати України. Особливістю «Барометру бізнесу» є включення спеціалізованих галузевих питань та аналіз стану експорту, що надає додатковий погляд на умови ринку.

Основна мета Індексу – дати підприємствам та підприємцям, які є членами та партнерами ТПП України, простий та доступний інструмент для оцінювання змін стану бізнес-середовища в Україні. 

Інтерпретація (пояснення) значень «Барометру бізнесу»:

  • Значення вище 50 означає зростання або розширення у секторі економіки порівняно з попереднім місяцем. 
  • Значення менше ніж 50 означає скорочення.
  • Значення 50 вказує на те, що немає змін порівняно з попереднім місяцем.

 

Цю публікацію було створено Торгово-промисловою палатою України в рамках Проєкту «Підтримка інклюзивного економічного розвитку в Україні шляхом узгодження експортної стратегії з регіональним розвитком і ЦСР», що фінансується урядом Німеччини і реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH у співпраці з Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні.

Думки, висновки чи рекомендації, викладені в цьому документі, належать авторам (авторкам) та упорядникам (упорядницям) і не обов’язково відображають погляди уряду Німеччини, GIZ або інших агенцій ООН.

 

Медіа Партнери