м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Комітет підприємців сфери автотранспорту та логістики при ТПП України пропонує Мінінфраструктури обговорити проблематику ліцензування автомобільного транспорту

08 лип 2023 12:00-14:00

29 червня 2023 року в Торгово-промисловій палаті України за участі представників Мінінфраструктури, Укртрансбезпеки, Державної регуляторної служби України відбулося засідання Комітету підприємців сфери автотранспорту та логістики при ТПП України.

Захід присвятили розгляду питання щодо ліцензування на право здійснювати міжнародні автоперевезення та проблематиці пасажирських перевезень.

Учасники засідання зазначили, що внесення суттєвих змін до діючих Ліцензійних умов та їх додатків можливо лише після ухвалення на законодавчому рівні норм Регламенту 1071/2009/ЄС (добропорядність; фінансова спроможність; професійна кваліфікація).

Наразі проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання ринку послуг автомобільного транспорту з метою приведення у відповідність з актом Європейського Союзу» (№4560) готується до другого читання. Його прийняття має стати першим вагомим кроком у реформуванні допуску до ринку перевезень.

Крім того, міжнародні автомобільні перевізники України наполягають на скасуванні рішення Уряду щодо отримання тимчасових ліцензій на період дії воєнного стану.

Також зазначалося, що проєкт нових ліцензійних умов наразі розробляється, планується обмеження екологічності транспортних засобів (не нижче ніж Євро 3 на час військового стану, в подальшому – Євро 4 та вище) та впровадження декларативного принципу при отриманні ліцензії на перевезення.

За результами засідання, надіслано звернення до Мінінфраструктури з проханням провести обговорення актуальних проблем ліцензування автомобільного транспорту й перспектив впровадження європейських правил допуску до ринку перевезень, а також обговорення пропозицій органу ліцензування (Укртрансбезпеки) з внесення змін до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів автомобільним транспортом, міжнародних перевезень пасажирів та вантажів автомобільним транспортом із залученням представників органів влади та профільної громадськості.

Також на засіданні обговорювався стан практичної реалізації змін до Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування (затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 3 січня 2023 р. №27) та виявлені громадськістю порушення регулятором принципів державної регуляторної політики під час їх прийняття.

Учасники засідання зауважили, що ухвалені зміни до Порядку (затверджені постановою КМУ від 03.01.2023 №27) не пройшли фактичного громадського обговорення та спрямовані на входження на ринок нових перевізників, нехтуючи досвідом роботи тих, хто легально працює на маршрутах тривалий час, дотримуючись відповідних умов перевезень, а підстави внесення змін до Порядку у воєнний час незрозумілі та невиправдані.

При цьому, учасники ринку констатують факти довільного трактування посадовцями норм та положень Порядку, зокрема здійснення тиску на легальних перевізників із застосування нової редакції пункту 55 Порядку та за результатами обговорення надіслано звернення до Мінінфраструктури з проханням підтримати ініціативу громадськості та у найкоротші терміни ініціювати проєкт нормативно-правового акту щодо зупинення дії Постанови КМУ від 03.01.2023 №27 на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом року з дня його припинення або скасування.

Додати в Google Calendar

Теги: ТППУ, Державна служба України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека), Комітет підприємців сфери автотранспорту та логістики

Анонси

Останні новини

Більше новин