м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Fat-and-Oil Industry – 2022

20 жов 2022 09:00-19:00

Poland – Gates to Europe for oilseeds and by-products

Прямо зараз у світі набирають оберти інфляційні процеси та геополітичні зміни, відбувається перерозподіл торгових потоків та налагоджуються нові ланцюги реалізації продукції, що впливатиме на формування попиту і цінової динаміки на олійному ринку в новому сезоні.

Ключову роль у підтримці українського агроекспорту відіграють країни ЄС, на які з початку війни прийшлося близько 64% із загального обсягу відвантажень соняшникової олії. Зокрема варто відзначити Польщу, яка за березень-червень 2022 р. збільшила імпорт української олії майже в 6 разів відносно аналогічного періоду попереднього року, а в червні в даному напрямку було відвантажено максимальний місячний показник української соняшникової олії – майже 50 тис. тонн.

Таким чином, Польща стала ключовим партнером для України у формуванні експорту як продукції олійного ринку, так і агропродукції в цілому. І саме в Польщі ІА «АПК-Інформ» проводить знаковий для галузі захід, з метою обговорення подальших перспектив олійногоринку.

Ексклюзивна інформація щодо перспектив олійного сектору в новому сезоні, а також найбільш актуальні та гострі питання світової торгівлі олійними та продуктами переробки будуть розглянуті у рамках міжнародної конференції Fat-and-Oil Industry – 2022.

Протягом багаторічного періоду Україна була лідером серед виробників соняшнику у світі з часткою майже 30% та маючи добре розвинену переробну галузь, забезпечувала близько третини світового виробництва та близько половини від глобального експорту соняшникової олії. Повномасштабне вторгнення Росії до України та послідуюче блокування портів призвело до суттєвих змін в олійно-жировому секторі: скороченню переробки, перерозподілу ринків реалізації, а також втрати частини раніше налагоджених ринків збуту. Однак, попри все, в 2022/23 МР Україна може зберегти лідерство у світовому рейтингу експортерів олії, при цьому її частка на ринку може знизитись до 35%, проти 40% у поточному сезоні і 47% у 2020/21 МР.

Але внаслідок війни в Україні кардинальних змін зазнав не лише внутрішній сектор – у світі запустився глобальний процес по зміні структури споживання рослинних олій і його вплив давно вийшов за межі харчової промисловості, в якому українська соняшникова олія займала провідне місце.

В червні частка перевезень соняшникової олії сухопутним транспортом склала майже 52% проти 3-4% у довоєнний час. Із загального експорту сухопутним транспортом (автотранспорт та залізничний) у вказаний місяць 64% прийшлося на західні переходи на кордоні з Польщею, або майже третина – від загального обсягу відвантажень (морським та сухопутним шляхом) у червні.


КЛЮЧОВІ ТЕМИ КОНФЕРЕНЦІЇ

  • Перспективи виробництва та переробки насіння соняшнику в світі та, зокрема, в Причорноморському регіоні в 2022-2023 рр.
  • Скорочення пропозиції соняшникової олії українського походження: робота українських портів, цінова динаміка, ринки збуту
  • Завантаження потужностей і ефективність переробки в Україні в умовах високої невизначеності ринку
  • Світовий перерозподіл торгових потоків продуктів переробки соняшнику
  • Глобальні тренди світового ринку рослинних олій та їх вплив на Україну
  • Ринок нафтопродуктів і біопалива як ключовий ціновий драйвер
  • Високоолеїновий соняшник: переробка чи експорт
  • Державна підтримка українського олійно-жирового сектору в період війни
     

Цільова аудиторія заходу: переробники олійних і трейдери, міжнародні торгові компанії, імпортери, агрохолдинги, галузеві організації, провідні вітчизняні та міжнародні аграрні експерти, виробники обладнання, ключові експортери і споживачі олійних і продуктів переробки, представники наукових організацій та ін.

Захід проводитиметься з дотриманням усіх необхідних санітарних норм.

Готель конференції: Novotel Warszawa Centrum
Marszałkowska 94/98, Warsaw, 00-510, Poland

Контакти для довідок: Ірина Озіп
+380 562 320795, +380 562 321595 (дод. 110)
+380 67 6342605
[email protected]

Додати в Google Calendar

Теги: конференція, Агросектор, Європейський Союз (ЄС), Польща, Україна, логістика

Анонси

Останні новини

Більше новин