(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

ВОДНИЙ ШЛЯХ Е40. НАВІЩО ПІДНІМАТИ РАДІАЦІЙНИЙ МУЛ З ДНА ПРИП'ЯТІ І ВЕЗТИ ЙОГО В КИЇВ?

09 кві 2019 16:00-18:00

Газета «Ділова столиця» та громадська організація "Чистий Дніпро в рамках дискусійного клубу 9 квітня проведе дискусійну панель на тему «Водний шлях Е40. Навіщо піднімати радіаційний мул з дна Прип'яті і везти його в Київ?». Експерти та представники влади шукатимуть відповідь на питання, як знайти баланс між економічними вигодами і ризиками для людей і навколишнього середовища.

Вигоди і ризики проекту Е40

  • Проект забезпечить Україні економічне зростання завдяки інвестиціям і розвитку річкових перевезень. Шлях від Балтики до Чорного моря посилить міжнародну торгівлю.
  • Підвищиться ефективність річкового транспорту. Найбільше виграють аграрна і гірничо-металургійна галузі.
  • Погіршиться екологічна ситуація: з дна будуть підняті тисячі тонн радіоактивного мулу, які потраплять у системи міського водопостачання.
  • Водойми і русла вимагають очищення, однак втручання в біосистему річок може призвести до зменшення біорізноманіття, зникнення деяких промислових риб.
  • Проект можна починати тільки після рішень, як проводити роботи з мінімальними наслідками для екології і як очищати питну воду від радіоактивних частинок.

 

"Найбільша інтрига - в тому, що насправді ми не знаємо, що саме лежить на дні Прип'яті, на дні Дніпра, його водосховищ ... Одні фахівці припускають, що там після аварії на ЧАЕС законсервований радіоактивний мул, інші вважають, що його давно вже немає, природа очистила себе сама, - каже оглядач "ДС" Деніс Лавнікевич - тобто перш ніж реалізовувати проект водного шляху Е40, ми повинні провести докладні наукові дослідження. Просто щоб знати, з чим Україні доведеться мати справу "

Ми запрошуємо до участі в обговоренні провідних експертів з цієї теми, а саме: представників Міністерства інфраструктури, Міністерства екологічної політики, Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника, Державного агентства України з питань зони відчуження, Інституту гідробіології, Інституту фізики НАН України, а також народних депутатів.

Дискусійна панель відбудеться 9 квітня о 16.00 в готелі AloftKiev, вул. Еспланадна, 17, другий поверх, зал Tactic#1.

Реєстрація

Прес-служба ВГ «Картель»
Тел.: +38 044 502 02 20 (вн.363), (095) 2868777
info@dsnews.ua

Додати в Google Calendar