(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Реформування спиртової галузі в Україні: час приймати рішення

07 вер 2017 10:00-15:00

 

  Торгово-промислова палата України спільно з Українським союзом промисловців та підприємців і Радою підприємців при Кабінеті міністрів України, за підтримки Ділового порталу HUBS, проводить Круглий стіл на тему «Реформування спиртової галузі в Україні: час приймати рішення».

   Уже довгі роки реформування та модернізація  спиртової промисловості України зводиться до необхідності  приватизації підприємств та є предметом політичних спекуляцій. Сьогоднішній стан галузі – застарілі виробничі потужності, щорічне зниження об’ємів виробництва та експорту спирту, відсутність інвестицій, тінізація, надмірна державна регуляція та монополізація ринку, щорічне зменшення надходжень в державний бюджет тощо.

     Мало в кого в бізнесових та владних колах є сумніви щодо необхідності проведення радикальних реформ у цій сфері, демонополізації та впровадження ефективної моделі приватизації спиртових підприємств із урахуванням світового досвіду.  Навесні 2017 року Україна  взяла на себе досить жорсткі за термінами зобов’язання перед МВФ: до кінця вересня нинішнього року завершити конкурсний продаж державних спиртових підприємств, що входять в систему «Укрспирт».

     Метою круглого столу  “Реформування спиртової галузі в Україні: час приймати рішення» є всебічне обговорення  ситуації, що склалася у спиртовій галузі із залученням провідних експертів, учасників ринку, органів державної влади  та пошук конструктивних, консенсусних рішень для проведення  ефективних реформ у цій сфері.

    Ключові питання для обговорення:

  1. Наскільки ефективна нинішня діяльність державних спиртозаводів підпорядкованих Міністерству аграрної політики и чи відповідає вона ринковим реаліям?
  2. Чи потрібно віддавати в приватні руки спиртову галузь в Україні: модель приватизації та можливість прийняття парламентом урядового законопроекту «Про демонополізацію та впровадження ринкових засад функціонування спиртової галузі»? Чи можна уникнути перетворення «Укрспирту» з державної на приватну монополію та як забезпечити рівноправний доступ до приватизації потенційних інвесторів? Які альтернати урядовій концепції реформування спиртової промисловості?
  3. Яким чином потрібно підготувати спиртові підприємства до приватизації та провести детінізацію ринку: корпоратизація ДП «Укрспирт»; остаточна передача виробничих потужностей концерну «Укрспирт» в ДП «Укрспирт»; проведення прозорого конкурсу на посаду голови ДП «Укрспирт»?

   Для участі в заході запрошені: Перший віце-прем'єр-міністр України - Міністр економічного розвитку і торгівлі України, Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства,  Народні депутати, представники  Фонду держмайна, підприємств спиртової промисловості та горілчаної галузі, міжнародних фінансових та донорських організацій, провідні вітчизняні та міжнародні експерти, науковці, ЗМІ,  тощо.

     Свою участь підтвердили: Геннадій Чижиков - президент Торгово-промислової палати України», Анатолій Кінах -  президент УСПП, Леонід Козаченко – голова Ради підприємців при Кабінеті міністрів України, народний депутат України,  Олег Юхновський – голова Комітету АПК при ТПП України й інші.

    Організатори круглого столу запрошують усіх зацікавлених представників державних органів, підприємців, експертів, науковців долучитися до відкритого обговорення проблематики. 

За результатами заходу буде напрацьовано подальші спільні дії з підтримки реформування  спиртової галузі.

Участь у заході безкоштовна за умови попередньої реєстрації:

тел.:  (044) 584 28 31, e-mail:

[email protected] (Олександра Коваленко).

Програма круглого столу

 Акредитація ЗМІ:

тел.: (044) 584-28-36, e-mail: [email protected]

Додаткова інформація:

тел.: (044) 583 50 68, e-mail: [email protected] (Олег Юхновський)

Діловий портал HUBS - медіа-партнер заходу

Додати в Google Calendar

Анонси

Останні новини