м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Стипендіальна програма

Стипендіальна програма пропонує активним і мотивованим студентам старших курсів унікальну можливість - пройти профільне стажування на провідних підприємствах Німеччини. Серед них є як відомі світові компанії, що представляють ключові галузі економіки (Bosch, Siemens, Bombardier, Volkswagen, SAP, PwC, Commerzbank, Metro, Kaufland, Deutsche Bahn, John Deer, Allianz, Hannover Rück, Roland Berger), так і маловідомі широкому загалу представники малого та середнього бізнесу. Також є серед учасників деякі дослідницькі інститути та фонди (Konrad-Adenauer-Stiftung, IAMO, IAK AgrarConsulting, Frauenhofer Institut für Energiewirtschaft), що надають місця аспірантам і студентам, які пов’язують своє майбутнє з науковою діяльністю.

З 2015 року майже 200 студентів з різних куточків країни змогли скористатися численними перевагами цієї програми та здобути свій перший закордонний досвід. Стажування розпочинається щороку 1 лютого і триває від трьох до п’яти місяців.

Проект фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва і розвитку (BMZ), приймаючими компаніями та впроваджується спільними зусиллями Торгово-промислової палати України та Німецького товариства економічного співробітництва (GIZ GmbH).

Відсутність міжнародного досвіду та практичних навичок, а також затеоретизований характер навчання часто негативно впливають на шанси випускників на ринку праці. Стипендіальна програма має на меті ознайомити її учасників з корпоративною культурою,структурою приймаючих підприємств, проектною роботою, сучасними видами менеджменту, європейськими умовами та стилем праці тощо. У такий спосіб вони не лише здобувають нові практичні навички та вміння а й покращують свою іноземну мову та підвищують рівень професійної підготовки. Після повернення в Україну випускники програми зазвичай знаходять достойну роботу, яка відповідає рівню їх кваліфікації та очікуванням.

Стажери отримують щомісячно стипендію розміром ~ 500 євро, випускники - мінімальну  заробітну плату. Додатково покриваються витрати на переліт, проживання, медичну страховку та трансфер до місця стажування. Оскільки програма є урядовою, візу стипендіати отримують безкоштовно. Після стажування вони можуть приєднатися до клубу випускників, отримувати ексклюзивну інформацію, підтримувати зв’язки з іншими стипендіатами та безкоштовно приймати участь у різних заходах тощо. 

Стипендіальна програма не лише збагачує Україну та її молодь новим сучасним досвідом, вона також сприяє зближенню регіонів країни та зміцненню існуючих зв'язків.

Сторінка програми: http://stipendienprogramm-ukraine.de/en/
Група у ФБ: https://www.facebook.com/groups/UAinternship/

Координатор проекту: Андрій Гончарук, тел.: (044) 584-28-29, [email protected]