м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

До України відправився перший вантажний поїзд з Китаю

01.06.2021

30 травня під контролем митниці Гуанчжоу China-Europe Express з вантажної станції Гуанчжоу Байюнь Даланг відправився вантажний поїзд "Гуанчжоу-Одеса", який покине країну через Ерліанхот.

Проходячи через Монголію, Росію та інші країни, поїзд через 20 днів прибуде в найбільше портове місто на Чорноморському узбережжі - Одесу, четверте за величиною місто України. Ця подорож довжиною близько 8 408 кілометрів. Це перший поїзд з Півдня Китаю до України і перший поїзд Китай-Європа до Одеси.

Відповідальний за залізничну платформу Китай-Європа компанії Guangwu International Logistics повідомила журналістам, що для забезпечення безперебійної роботи першого поїзда Гуанчжоу-Україна компанія Guangwu International Logistics Group дякує Генеральне консульство України в Гуанчжоу, Торгово-промислову палату України, Провінційну раду з розвитку міжнародної торгівлі Гуандун і Раду з розвитку міжнародної торгівлі Фошань, при потужній підтримці Українсько-китайської торгово-промислової асоціації за успішний старт даного проекту.

China-Europe Express володіє унікальними перевагами високою ефективністю, безліччю маршрутів. Особливо після спалаху епідемії China-Europe Express став важливим логістичним каналом для забезпечення китайсько-європейських торгових обмінів і безперебійних міжнародних ланцюжків поставок. В цей поїзд завантажено 100 стандартних контейнерів з електроприладами, побутовою технікою, чаєм і іншими товарами. Вантаж важить близько 646 тонн, а його вартість становить 10,59 мільйона юанів. Це 54-й поїзд Китай-Європа, відправлений в цьому році з Гуанчжоу Даланг.

«Місцеві жителі в Україні мають великий попит на чай на ринку, але через вплив місцевих кліматичних умов чай в основному залежить від імпорту. На цей раз китайсько-європейський залізничний експрес Гуанчжоу першим доставить китайський чай. Кількість залізничних ліній збільшилася і стала більш диверсифікованою, і все більше і більше товарів з Гуанчжоу користуються популярністю у іноземних споживачів», - сказав Кан Ци, заступник начальника відділу митного нагляду на залізничній станції Гуанчжоу, дочірньої компанії митниці Гуанчжоу.

Щоб сприяти економічному і торговельному обміну між Гуандуном і країнами Центральної та Східної Європи, Митниця Гуанчжоу активно впровадила 10 заходів, прийнятих Головним митним управлінням для підтримки розвитку China-Europe Express, розширення моделі мультимодальних перевезень Китаю. Europe Express підтримає розширення логістичного ланцюжка China-Europe Express на більшу кількість регіонів в дельті Перлової річки. Поєднання практичних дій «Я роблю практичну роботу для людей» допомагає підприємствам розширювати сферу торгівлі між Китаєм і Європою. Експрес-поїзди і співпраця з місцевими торговими палатами, сусідніми митницями та виробничими компаніями роблять все для просування експорту традиційних товарів, спеціальних товарів і вигідних товарів в дельті Перлової річки.

"З точки зору вантажів, перевезених Гуанчжоу Китай-Європа Експрес в 2021 році, експорт електронних компонентів і іншої електромеханічної продукції, а також одягу та інших трудомістких товарів через Китай-Європа Експрес швидко збільшився. Механічних та електричних товарів більш ніж удвічі, а текстильних виробів та одягу - майже на 2%", - сказала людина, що відповідає за митний нагляд за портом Гуанчжоу.

Як одна з перших країн, які відгукнулися на ініціативу «Один пояс, один шлях», Україна і Китай завжди підтримували тісне спілкування і співпрацю в спільному впровадженні даної ініціативи. Успішна експлуатація цього поїзду є останньою приміткою для Китаю і України, спрямованою на розширення глибини і широти співпраці за програмою «Один пояс, один шлях», і має велике значення для тісних економічних зв'язків між двома сторонами. Відкриття китайсько-європейського експресу «Гуанчжоу-Одеса» відкрило новий канал суша-море для району Великої затоки Гуандун-Гонконг-Макао для з'єднання з Чорним морем. Це також додало новий імпульс розвитку Китаю, взаємозв'язку бізнесу в Україні і поглибленню торговельного співробітництва між Китаєм і країнами Центральної та Східної Європи.

Згідно зі статистичними даними, станом на 30 травня Митниця Гуанчжоу в цьому році контролювала 54 вантажних потяги Китай-Європа, з 5398 TEU, вагою вантажу 26 400 тонн і вартістю 1,550 мільярда юанів, обидва з яких збільшилися вдвічі в порівнянні з попереднім роком.

Анонси

Останні новини

Більше новин