(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

ДонНАБА В КРАМАТОРСЬКУ: ВІД СТРАТЕГІЇ ВИЖИВАННЯ ДО СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ

22.03.2019

Донбаська національна академія будівництва і архітектури (ДонНАБА) - вищий навчальний заклад, який в грудні 2014 року було переміщено з окупованої Макіївки до Краматорська. З тих пір вже п'ятий рік вуз живе і успішно розвивається на новому місці.

Процес переміщення був не простим. Все керівництво в Макіївці перейшло на сторону сепаратистів. Тим, хто не захотів миритися з бандитською владою, довелося організовувати підпільну групу, таємно виходити на контакт з Міністерством освіти і науки і домагатися наказу про переміщення. Наказ був підписаний 01 грудня 2014 року, призначено нове керівництво ДонНАБА, і почалася діяльність вузу в Краматорську.

Тепер у ДонНАБА 1 грудня відзначають день народження академії на новому місці.

На переїзд зважилися лише 25 викладачів з 450, які працювали в Макіївці, і приблизно 250 студентів з більш ніж 4000. У Краматорську у ДонНАБА не було ніякої бази. В якості юридичної адреси МОНУ визначило напівзруйнований навчальний корпус №5 ДДМА, який близько 25 років використовувався як склад. Орендували кілька кімнат в ДДМА і, в найважчих умовах, в лютому 2015 року розпочався навчальний процес.

Були прийняті стратегічні рішення і поставлені завдання, які можна охарактеризувати як «Стратегію виживання»:

  1. Зберегти академію як самостійну навчальну одиницю в освітньому просторі України. Не допустити закриття або злиття академії з іншим вузом.
  2. Ми не йдемо з Донбасу. Це наша земля, тут навчаються наші діти, і ми звідси не підемо. Академією були відкинуті всі пропозиції про переміщення ДонНАБА на Центральну або Західну Україну.
  3. Закласти основу матеріальної бази ДонНАБА в Краматорську. Отримати на баланс навчальний корпус, знайти ресурси і відремонтувати будівлю. Вирішити проблему гуртожитку та навчально-лабораторного корпусу.
  4. Організувати навчальний процес відповідно до освітніх стандартів України. Реалізовувати інтеграцію до європейських освітніх вимог.
  5. Створити систему дуальної - теоретично-практичної наскрізної підготовки: кваліфікований робітник - молодший спеціаліст - бакалавр - магістр, як запорука успішного і конкурентоспроможного технічного фахівця.
  6. Після повернення в Макіївку зберегти в Краматорську Північну філію студентів ДонНАБА, яка зараз існує, як основна.

"Поставлені цілі виконувалися ціною наполегливої ​​щоденної праці всього колективу. Люди працювали понаднормово, виконували навантаження фактично на 2-3 ставки, отримуючи зарплату максимум за 1,5 ставки, але при цьому не нарікали, а проявляли справжній трудовий героїзм. Я пишаюся людьми, з якими мені довелося працювати в ці важкі роки", - зазначив В. Кравець, ректор ДонНАБА.

Академії вдалося отримати на баланс будівлю навчального корпусу: отримали фінансову підтримку від Чеського агентства розвитку (CzDA) і в жовтні 2016 року перебралися в власну, відремонтовану будівлю. В кінці 2017 року було передано на баланс академії будівлю гуртожитку, яка раніше належало будівельному училищу. Дві третини цієї будівлі були непридатні для експлуатації. Знову допомогло CzDA, і з листопада 2018 року в гуртожитку почалася перша черга капітального ремонту. Керівництво академії сподівається на продовження співпраці з CzDA, і в 2019 році  студенти і викладачі отримають, нарешті, гідне житло.

У березні 2019 року адміністрація має бажання отримати на баланс майстерні будівельного училища. Уже здійснюється пошук ресурсів для створення на цьому місці навчально-лабораторного корпусу.

Так закладається матеріальна база ДонНАБА в Краматорську.

З кожним роком зростає чисельність студентів. В даний час в ДонНАБА навчається понад 400 осіб на стаціонарі і майже 200 заочників. За оцінками академії, в 2022 році чисельність студентів стаціонару досягне 1000 чоловік і на цьому рівні стабілізується.

Академії вдається забезпечувати якісну освіту. Випускники затребувані на ринку праці. Навіть виникають проблеми з відвідуваністю на старших курсах, тому що старшокурсники вже працюють за фахом. Доводиться йти назустріч, продовжувати терміни сесій і переносити терміни захистів, але мене, відверто кажучи, такі проблеми навіть трохи радують. Студенти регулярно виграють олімпіади, міжнародні та всеукраїнські конкурси.

У 2017-2018 роках троє студентів-будівельників ДонНАБА пройшли стажування і захистили магістерські дипломи в Політехнічному університеті м Лейрія (Португалія) і отримали дипломи Португальського університету, одночасно з українськими дипломами. Програма стажувань в європейських вузах триває.

Таким чином, можна констатувати: «Стратегія виживання», в цілому, успішно виконана, за чотири роки на новому місці фактично створений новий вуз. Настав час розробляти і здійснювати нову стратегію - «Стратегію розвитку».

 

Далі буде…

Анонси

Останні новини