(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Київському центральному конструкторському бюро арматуробудування 55 років!

19.06.2019

12 червня виповнилось 55 років з дня заснування однієї із найавторитетніших організацій в галузі арматуробудування. Сьогодні ПрАТ "Київське центральне конструкторське бюро арматуробудування" – провідне в Україні і країнах СНД спеціалізоване підприємство, яке розробляє і виготовляє продукцію для об’єктів атомної енергетики, хімічної промисловості, нафтогазового комплексу і авіакосмічної галузі.

КЦКБА відзначає ювілей, за яким - досвід проектування і створення різних видів запірної, регулюючої, запобіжної й інших видів арматури, привідних пристроїв, малогабаритних пневмогідроагрегатів і засобів автоматики. На Київське ЦКБА покладено функції головного підприємства промислового арматуробудування  та стандартизації арматури в Україні.

На офіційне святкування були запрошені представники Солом’янської РДА, Ради директорів м. Києва, Київської торгово-промислової палати, фінансових установ та інвестори. Гості ознайомились з основними виробничими цехами у дії та побачили всі стадії виготовлення продукції: від конструкторських підрозділів до випробування готової апаратури.

Підприємство є одним з найуспішніших науково-технічних компаній столиці. Основні напрями застосування виробленого підприємством устаткування - атомна і теплова енергетика, аерокосмічна галузь, оборонна промисловість, нафтогазовий комплекс. Географія поставок не обмежується Україною. Устаткування розробки і виробництва КЦКБА багато років успішно експлуатується на атомних станціях та промислових об’єктах України, Росії, Фінляндії, Угорщини, Чехії, Словаччини, Болгарії, Індії, Ірану, Китаю, Вірменії та інших країн.

В даний час триває освоєння нових видів продукції, розширюються номенклатурні ряди. Цей процес був би неможливий без масштабного технічного переозброєння і модернізації виробництва. Для організації освоєння великих виробів створено новий цех, що дозволяє випускати великогабаритну арматуру з діаметром проходу 600 мм і вагою до 10 тонн, що дозволяє виготовляти значну частину такого обладнання для АЕС.

Випуск відповідальної продукції визначає політику підприємства в області якості, спрямовану на неухильне поліпшення процесів, підвищення рівня якості. Все це забезпечується злагодженою роботою колективу професіоналів, інженерів, робітників і керівників КЦКБА.

Президент Микола Засульський привітав від імені колективу Палати працівників та ветеранів КЦКБА зі святом:

«Київська торгово-промислова палата завжди підтримувала підприємців, а особливо приємно вітати саме такий заслужений колектив. Київське центральне конструкторське бюро арматуробудування забезпечує виконання замовлень для найсучасніших високотехнологічних ланцюгів авіакосмічної галузі, енергетики, особливо – атомної, нафтової, газової та хімічної промисловості. Апаратура вашого виробництва успішно працює в різних країнах світу - Індії Китаї, Росії, Чехії, Ірані, Бангладеш, а також у космосі!».

Наполеглива робота всього колективу зумовила підйом підприємства після економічного спаду, що спостерігався на початку 90-х років. За цей час на вимогу іноземних замовників на КЦКБА були введені система якості ISO 9000 та інші програми, враховані рекомендації МАГАТЕ і вимоги міжнародних стандартів. Сьогодні на підприємстві працюють понад 500 осіб, приблизно 40% з яких - науково-технічний персонал. Колектив постійно поповнюється молодими фахівцями. Цьому сприяло створення на базі підприємства філії кафедри гідрогазових систем Національного авіаційного університету.

З моменту заснування КЦКБА в ньому діє науково-технічна рада (НТР), до якої залучені представники всіх основних служб підприємства. На зборах ради розглядаються питання, пов'язані з життєдіяльністю підприємства: нові проекти, впровадження нових технологій, автоматизація виробничого процесу, впровадження САПР та ін.

Головою наглядової ради Київського ЦКБА є Юрій Миколайович Рикуніч,  авторитетний у промисловості та в галузі арматуробудування фахівець і керівник, відомий у всьому світі професіонал - арматуробудівник. Юрій Рикунич підтримує багаторічні партнерські зв’язки з Київською торгово-промисловою палатою. Підприємство - активний член палати з 2001 року, 5 разів було переможцем конкурсу “Кращий експортер року”, учасник міжнародних форумів та виставок!

Бажаємо Київському центральному конструкторському бюро арматуробудування нових наукових здобутків, творчих ідей, втілення найсміливіших задумів, міцного здоров’я, щастя і оптимізму!