(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Логістика на карантині – що змінилось у вантажних перевезеннях

01.04.2020

У зв’язку з поширенням епідемії коронавірусу тарифи на морські фрахти зросли в середньому на 150–200$/TEU. Удорожчання торкнулось майже всіх видів перевезень. Про це повідомляють у групі логістичних компаній ZAMMLER.

«Стрибок цін відбувся в березні. Оскільки Китай почав відновлювати свою виробничу активність, збільшився попит на вантажні відправлення, відповідно сформувався дефіцит місць і зросла вартість. Також ми помічаємо затримки процедур оформлення товарів у портах через дотримання санітарно-гігієнічних правил безпеки (режим тут схожий із маркетами та аптеками: дотримання дистанцій, перебування в кімнаті не більше однієї людини та ін.)», – зазначив Віктор Шевченко, співвласник групи логістичних компаній ZAMMLER. 

Виросли в ціні й перевезення авіаційним транспортом. За словами Шевченка, вантажі, які перевозились раніше пасажирськими рейсами, наразі доставляються вантажними літаками. Отже, місць для вантажовідправлень бракує. Авіакомпанії, що продовжують виконувати рейси до  України вантажними літаками, підняли тарифи.

«До прикладу,зараз доставка 2700 кг товару з Шанхаю коштуватиме орієнтовно 10$/кг. Тобто близько $27 тис. Раніше – максимум 4,50$/кг, тобто доставка того ж вантажу коштувала б $12150. Таким чином, вартість зросла більш ніж удвічі.  

До того ж, бронювати місце для відправлення зараз потрібно за декілька днів до вильоту, тарифи ж надаються в режимі «на сьогодні»,  – зазначає співвласник групи логістичних компаній ZAMMLER.

Щодо автомобільних міжнародних перевезень вантажів, то тарифи виросли, в середньому, на 4050%. У ZAMMLERце пов’язуютьіз дефіцитом транспорту в Європі, а також підвищеним ажіотажем   отримувачі намагаються поповнити запаси товарів.  Дефіцит транспорту також провокують великі черги в пунктах пропуску. Разом із тим, наприклад в Італії, більшість отримувачів не працює, товаропотік практично зупинений.

Вантажні автомобільні перевезення територією України суттєвих змін у звязку з епідемією не зазнали. В ZAMMLERвідзначають невеликий спад обсягів – до 10%.

У складській логістиці помітне зростання складських товарних запасів життєво важливих товарів (продуктова група, медикаменти, запчастини, комплектуючі, мобільний зв’язок) на 1012%, а також скорочення запасів товарів інших сегментів на 1517%.