м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Мережа координаційних центрів підтримки бізнесу презентує актуальне дослідження ринку праці

21.11.2022

Мережа координаційних центрів підтримки бізнесу «Разом до відновлення», створена Івано-Франківською, Донецькою, Запорізькою, Одеською, Сумською, Харківською ТПП і Торгово-промисловою палатою України, підготувала актуальне дослідження ринку праці в Україні.

Дослідження проводилось в рамках швейцарсько-українського Проєкту “Зміцнення членських бізнес-об’єднань мікро-, малих і середніх підприємств в Україні”, який впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні (ПРООН) у співпраці з Міністерством економіки України і за підтримки Швейцарії. Автор роботи - Тарас Котик, експерт з пошуку та підбору персоналу, засновник рекрутингової компанії Talent Connect.

Матеріали дослідження, у першу чергу, є корисними для керівників і власників бізнесу, HR та рекрутингових відділів, пошукачів роботи, органів державної влади та місцевого самоврядування, які працюють у сфері працевлаштування.
В ході роботи проаналізовано потреби ММСП  у персоналі в Україні станом на кінець вересня та динаміку протягом 2022 року, в розрізі регіонів, галузей та професій.
До війни в Україні був ринок кандидата, тобто в першу чергу, кандидати вибирали компанію, де вони хотіли б працювати. Попит на таланти був високим, а на ринку - багато відкритих вакансій. Проте, з початком воєнних дій ринок праці кардинально змінився.

Серед основних висновків дослідження:

 • після стрімкого падіння у березні 2022 року, попит на персонал почав відновлюватись у квітні та досяг у вересні більше ніж 50% довоєнного рівня;
 • після початку війни ринок праці змінився з ринку кандидата на ринок роботодавця;
 • у зв'язку з тим, що 7,1 млн українців вимушені були виїхати з України, виникає ряд ризиків, пов'язаних із демографічною ситуацією та відтоком кваліфікованих спеціалістів;
 • частина людей та компаній перемістились в західні області України, що вплинуло на територіальний розподіл працездатного населення та потреби у фахівцях;
 • виникли структурно-кваліфікаційні диспропорції між попитом та пропозицією робочої сили, оскільки переміщені особи зі східних регіонів були зайняті в промисловості, а ця сфера не так розвинена на заході України, куди вони релокувались;
 • пропозиції віддаленої роботи збільшились удвічі;
 • за останні місяці конкуренція на одне робоче місце зменшилась до 6 кандидатів, проте це вдвічі більше за довоєнний рівень;
 • середня кількість відгуків на вакансію має тенденцію до зменшення, проте ще залишається вдвічі більшою за довоєнний рівень.

Позитивним фактором є те, що український бізнес швидко адаптувався до діяльності в умовах війни. Згідно з дослідженням порталу grc.ua, проведеним у вересні 2022 року, у березні лише 40,2% компаній зберегли комерційну діяльність, а 8,8% працювали частково. Через два місяці більш ніж половина (54,2%) опитаних підприємств та організацій зазначили, що їх компанія працює, ще 16% повідомили, що бізнес працює, але лише в безпечних регіонах. Станом на кінець вересня – початок жовтня про здійснення комерційної діяльності в умовах війни повідомляли 93% опитаних підприємств та організацій. Продовжують працювати у повному обсязі 61% компаній. Третина компаній (30%) зберегла діяльність частково.

Про потреби у персоналі за галузями та професіями

Після проведеного моніторингу ринку праці було визначено топ галузей, де найбільше відкрито вакансій, серед них:

 • роздрібна торгівля;
 • промисловість та виробництво;
 • оптова торгівля, дистрибуція;
 • ІТ, розробка програмного забезпечення;
 • готельно-ресторанна сфера;
 • транспорт і логістика;
 • фармацевтика та медицина.

Про тенденції у віддаленій роботі

Ще у 2020 році в період пандемії COVID-19, багато підприємств налагодили роботу у віддаленому форматі, тому у 2022 році в частині компаній вже були вироблені механізми віддаленої співпраці. Якщо на початку лютого було лише 5% вакансій з пропозицією віддаленої роботи, то у вересні цей показник виріс вдвічі до 10%.

Найбільш популярні вакансії віддаленої роботи:

 • оператор кол-центру;
 • веб-розробник;
 • спеціаліст технічної підтримки;
 • інтернет-маркетолог;
 • копірайтер.

Завантажити повний текст дослідження

Для довідки:

Проєкт реалізується в рамках швейцарсько-українського Проєкту “Зміцнення членських бізнес-об’єднань мікро-, малих і середніх підприємств в Україні”, який впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні (ПРООН) у співпраці з Міністерством економіки України і за підтримки Швейцарії.

 

Анонси

УСТАНОВЧЕ ЗАСІДАННЯ УКРАЇНСЬКО-БРИТАНСЬКОЇ ДІЛОВОЇ РАДИ

УСТАНОВЧЕ ЗАСІДАННЯ УКРАЇНСЬКО-БРИТАНСЬКОЇ ДІЛОВОЇ РАДИ

29 тра 11:00-12:00
Торгово-промислова палата України висловлює свою повагу і запрошує долучитися до участі в установчому засіданні Українсько-Британської ділової ради.Під час заходу буде також обрано голову Українсько-Британської ділової ради. Основним напрямом роботи Українсько-Британської ділової ради мають стати заходи з активізації та поглиблення ділових відносин між Україною та Великобританією (економічні саміти, бізнес-форуми, ділові місії, дослідження ринків, пошук партнерів тощо). До участі у заході запрошуються українські компанії, що вже працюють або зацікавлені у встановленні ділових стосунків з Великобританією. Головною метою діяльності Українсько-Британської ділової ради буде ● сприяння розвитку українсько-британських ділових і торговельно-економічних зв’язків; ● диверсифікація структури та збільшення обсягів товарообігу між двома країнами; ● пошук і втілення оптимальних моделей та форм ділового співробітництва; ● налагодження двосторонньої виробничо-технічної та інноваційно-інвестиційної кооперації; ● створення сприятливих умов для спільної взаємовигідної виробничої, торговельної, транспортної, будівельної, фінансово-кредитної, страхової, науково-дослідної та інших видів діяльності; ● сприяння створенню спільних підприємств у різних галузях економіки, інвестиційних фондів, торгових компаній, відкриттю філій і представництв діючих суб'єктів господарювання, а також всебічний розвиток усіх видів підприємництва, не заборонених законодавством України та Великобританії; ● підтримка різних форм двостороннього ділового, освітнього, наукового, культурного і туристичного обміну між Україною та Британією. Передбачається, що Українсько-Британська ділова рада буде діяти на засадах добровільності та рівноправності її учасників, буде відкритою для вступу нових членів і зацікавленою у взаємовигідних партнерських відносинах з іншими організаціями та установами. Запрошуємо всіх зацікавлених взяти участь у вищезгаданому установчому засіданні. Формат зустрічі - онлайн. Посилання в кімнату вебінару буде надіслано зареєстрованим учасникам на пошту за день до події. Формат зустрічі:: онлайн Реєстація за посиланням: https://forms.gle/Fm7jRyaPDpvoCbQS7 Контактні особи в Дирекції міжнародного співробітництва: Дар’я Данік, +380974004100, ddv-i[email protected] Карина Вольф, +380671122041, [email protected]
Докладнiше...

Останні новини