м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

На «Запоріжсталі» запрацював комплекс перехоплення зливових вод

12.03.2019

ПАТ «Запоріжсталь» у рамках програми екологічної модернізації підприємства ввело в експлуатацію сучасний комплекс перехоплення промислово-зливових стоків. Це скоротить викиди промислових вод у Дніпро на 5 млн кубометрів на рік. Інвестиції в проект становили 58,5 млн гривень.

Генеральний директор «Запоріжсталі» Ростислав Шурма розповів про нові об’єкти і впровадження сучасних технологій зі зменшення викидів та очищення промислових вод: «З 2012 року ми системно вкладаємо кошти в модернізацію обладнання для мінімізації впливу виробництва на річку Дніпро. Так, збудована екологічна лінія в ЦХП № 1 дозволила повністю припинити викиди промислових вод у Дніпро від цеху холодної прокатки. У 2018 році запущено в експлуатацію нову градирню з повним замкнутим циклом, введено сучасний комплекс перехоплення зливових вод. Усі ці масштабні та витратні вкладення дадуть змогу знизити викиди в водний басейн Дніпра промислових вод на 16 млн кубометрів на рік».

 

Новий комплекс перехоплює стічні води і перенаправляє їх на багаторівневу очистку: спочатку до фільтрувальної станції, потім до установки знезараження. Далі очищена вода повертається в оборотний цикл підприємства для повторного використання в технічних потребах.

З 2012 року «Запоріжсталь» спільно з Національним заповідником «Хортиця», Запорізькою обласною організацією товариства рибалок та мисливців і Федерацією підводного полювання, дайвінгу та рибальства реалізує громадську екологічну ініціативу «Врятуємо Дніпро разом!». За цей період в акції взяли участь більш ніж 7000 учасників, висаджено понад 630 дерев, зібрано понад 100 тонн сміття, в Дніпро випущено близько 140 тисяч особин риби, встановлено 7400 нерестових площ, 30 плаваючих гнізд і 30 годівниць для птахів.

Анонси

Останні новини