м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Національний банк України врегулював діяльність Експортно-кредитного агентства

13.01.2023

10 січня 2023 року вступила в силу постанова правління Національного банку України, яка регулює діяльність Експортно-кредитного агентства як страховика зі спеціальним статусом. Відповідні повноваження регулювати діяльність ЕКА Нацбанк отримав 7 січня.

У документі, зокрема, установлені вимоги до нормативу достатності капіталу та платоспроможності ЕКА та визначені особливості формування ЕКА страхових резервів, а також прописані умови провадження ним діяльності із страхування, перестрахування і надання гарантій.

Окрім того, установлені вимоги до системи внутрішнього контролю, системи управління ризиками, звітності, перестрахування ризиків та кваліфікаційних вимог до керівників та ключових осіб ЕКА.

ЕКА має привести свою діяльність у відповідність до вимог, установлених у постанові, та подати документи для отримання ліцензії до 7 липня 2023 року.

Постанова Правління Національного банку України від 06 січня 2023 року № 1 «Про затвердження Положення про ліцензування Експортно-кредитного агентства та умови провадження ним діяльності із страхування, перестрахування, надання гарантій та внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України» набрала чинності 10 січня 2023 року.

Теги: Національний банк України, ПрАТ Експортно-кредитне агентство - ЕКА

Анонси

Останні новини

Більше новин