(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Платформа RadICS, розроблена ПАТ «НВП« Радій», пройшла сертіфіцікацію Комісії з ядерного регулювання США (NRC)

27.08.2019

6 серпня 2019 року в конференц-залі ПАТ НВП «Радій» відбулася урочиста церемонія нагородження співробітників компанії, які брали участь підготовці до сертифікації цифрової інформаційно-керуючої платформи RadICS. Офіційна версія Звіту про безпеку (SER) для цифрової інформаційно-керуючої платформи RadICS була розміщена на сайті Комісії з ядерного регулювання США (NRC) 31 липня 2019 року. Це означає, що платформа RadICS, розроблена ПАТ «НВП« Радій», заснована на польових програмованих вентильних матрицях RadiCS (FPGA), пройшла сертіфіцікацію Комісії з ядерного регулювання США (NRC).

Метою процедури сертифікації в NRC є винесення висновку про те, чи відповідає продукт прийнятим в США вимогам безпеки. Такий сертифікат мають тільки 6 компаній в світі, серед них такі промислові гіганти як Rolls-Royce, WestinghouseElectricCorporation, Framatome, GeneralElectric. «Радій» став сьомий компанією в світі і першою в Україні, що отримала такий сертифікат. А це - безумовний привід пишатися!

У базову архітектуру платформи RadICS входить окреме шасі, яке складається з 14 слотів для розміщення в них модулів входу / виходу і модуля оптичного зв'язку, а так само має зарезервований додатковий слот для розміщення логічного модуля. Ця одноканальна конфігурація відповідає рівню функціональної безпеки SIL 3 за стандартом IEC 61508: 2010 та призначена для застосування в сфері ядерної безпеки. Платформа RadICS є гнучкою і масштабованою, відповідає типовим системним архітектурам як на діючих, так і на нових атомних електростанціях.

Євген Бахмач, генеральний директор Radics LLC, прокоментував: «Платформа RadICS - це революційний і високоякісний продукт, який компанія готова запропонувати разом з величезним досвідом успішної розробки і впровадження систем безпеки на ядерних об'єктах. Цифрова інформаційно-керуюча платформа RadICS відкриває нам широкий і перспективний ринок Північної Америки. Це потужний прорив для нашої компанії, і я дуже пишаюся досягненнями нашої команди».

RadICS відноситься до нового покоління цифрових платформ, в якому використовуються інноваційні технологічні рішення. Такі розробки забезпечують значні технічні і фінансові переваги для об'єктів атомної енергетики.

«Платформа RadICS унікальна тим, що використовує внутрішню діверсність для зниження можливості відмови з загальної причини (CommonCauseFailure (CCF) і не вимагає системи альтернативного спрацьовування», - сказав Антон Андрашов, директор з розвитку глобального бізнесу RadICS LLC. «Технологія RadICS забезпечує найбільш повне покриття самодіагностики.Автоматизація забезпечує підвищену доступність цих систем, а також забезпечує зниження витрат на експлуатацію та технічне обслуговування обладнання за рахунок усунення більшості ручних випробувань. Завдяки реалізації внутрішньої диверсності платформа RadICS має значну перевагу в порівнянні з іншими цифровими платформами, сертифікованими US NRC. Рішення RadICS щодо зменшення відмов CCF дозволяє спростити модернізацію і знизити ризики ліцензування», - підкреслив А. Андрашов.

 

Анонси

Останні новини