м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Про особливості публічних закупівель під час воєнного стану

18.11.2022

Мережа координаційних центрів підтримки бізнесу “Разом до відновлення” звертає увагу учасників публічних закупівель на зміни у здійсненні процедури на період дії правового режиму воєнного стану.

19 жовтня вступила в дію Постанова Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. N 1178 “Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування”.

Зокрема, регламентовані нові пороги закупівель у Prozorro:

  • Для закупівель товарів і послуг відкриті торги з особливостями необхідно буде проводити, якщо вартість закупівель дорівнює або перевищує 100 тис. грн; для послуг з поточного ремонту – 200 тис. грн; робіт – 1,5 млн грн.
  • Змінилась кількість закупівель, які замовники можуть проводити в системі. Тепер не буде переговорної процедури закупівлі, немає відкритих торгів з публікацією англійською мовою.
  • Відкриті торги тепер можуть відбутись, якщо пропозицію подасть навіть 1 учасник. Тобто якщо приходить на торги 1 учасник, то просто не буде проводитись аукціон, а закупівля відразу переходить на період розгляду пропозиції.

Скорочені строки закупівель:

  • У відкритих торгів з особливостями майже всі строки коротші, ніж були у відкритих торгах відповідно до Закону. Тобто ця закупівля проходить значно швидше, ніж відкриті торги, що особливо важливо сьогодні.
  • Період подання пропозицій - 7 календарних днів, період оскарження кваліфікації - 5 календарних днів.

Застосування кваліфікаційних критеріїв:

  • Тепер час здійснення закупівлі товарів замовник може не застосовувати до учасників процедури закупівлі кваліфікаційні критерії, визначені статтею 16 Закону.
  • Винятком є закупівля робіт та послуг. У разі закупівлі послуг або робіт замовник вимагає від учасників процедури закупівлі подання ними документально підтвердженої інформації про їх відповідність кваліфікаційному критерію (кваліфікаційним критеріям) відповідно до статті 16 Закону.
  • А в разі проведення відкритих торгів згідно з цими Особливостями для закупівлі твердого палива, бензину, дизельного пального, природного газу, газу скрапленого для автомобільного транспорту, газу скрапленого для комунально-побутового споживання та промислових цілей, електричної енергії положення пунктів 1 і 2 частини другої статті 16 Закону замовником не застосовується. Тобто кваліфікаційні критерії не вимагаються до перших двох пунктів.

Більш детально щодо регламентованих змін можна дізнатися на ресурсі: https://infobox.prozorro.org/

Мережа координаційних центрів підтримки бізнесу запрошує звертатися з питань процедури участі у публічних закупівлях за телефоном «гарячої лінії»: (044) 334-64-13 (вартість дзвінків згідно з тарифами оператора).

Довідково:

Мережа координаційних центрів підтримки бізнесу «Разом до відновлення» створена Івано-Франківською, Донецькою, Запорізькою,  Одеською, Сумською, Харківською ТПП і Торгово-промисловою палатою України.
Проєкт реалізується в рамках швейцарсько-українського Проєкту “Зміцнення членських бізнес-об’єднань мікро-, малих і середніх підприємств в Україні”, який впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні (ПРООН) у співпраці з Міністерством економіки України і за підтримки Швейцарії.

 

Анонси

Останні новини

Більше новин