(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

ТОП-10 податкових змін 2020

24.01.2020

1. Ставки єдиного податку та ЄСВ на 2020 рік

Ставка єдиного податку для ФОПа першої і другої гpуп розраховується виходячи з розміру мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму нa 1 січня, тому зі зміною розміру прожиткового мінімуму, у 2020 році зміниться і ставка єдиного податку.

Детальніше

2. Податок на нерухомість у 2020 році

Оскільки розмір мінімальної заробітної плати 2020 становить 4 723 грн, максимальна ставка податку на житлову нерухомість складе 70,84 грн за кв. м.

Детальніше

3. Декларація з податку на прибуток за 2019 рік подається за новою формою

Вступили в силу зміни до податкової декларації з податку на прибуток, передбачені наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2019 № 481. Інформацію про те, в чому полягають зміни, а також посилання на актуальну форму декларації шукайте в статті .

Детальніше

4. Бізнес повинен готуватися до нових податкових правил: прийнято Закони

16 січня Верховна Рада прийняла Закони про вснесення змін до Податкового кодексу та інших законів (законопроекти №1210 та №1209-1). Зазначені документи розроблені з метою впровадження міжнародних стандартів податкового контролю (План дій BEPS), реформування інституту фінансової відповідальності і зміни процедури адміністрування податків і зборів.

Детальніше

5. Українцям збільшили розміри неоподатковуваних доходів

Зростання мінімальної зарплати і прожиткового мінімуму вплинули на ряд показників: неоподатковуваний розмір добових, неоподатковувану податком нецільову благодійну допомогу, вартість неоподатковуваних дитячих подарунків, максимальну величину бази нарахування ЄСВ і мінімальний страховий внесок ЄСВ.

Детальніше

Актуальні розміри прожиткового мінімуму та мінімальної зарплати, а також важливу інформацію щодо сплати ЄСВ та інших податків можна дізнатися в модулі "Довідники" ІПС ЛІГА:ЗАКОН, скориставшись тестовим доступом

6. З 1 січня зросли розміри місцевих податків

Розмір більшості місцевих податків залежить від величини мінімальної зарплати, тому з 1 січня 2020 року зріс податок на нерухомість, туристичний збір, збір за паркування авто і транспортний податок.

Детальніше

7. Нові рахунки для сплати ЄСВ

3 січня набули чинності нові рахунки для сплати єдиного внеску та фінансових санкцій за стандартом IBAN (29 літерно-цифрових символів). Кошти, що перераховуються на старі рахунки, зараховуватись не будуть - вони повернуться платникам як нез'ясовані надходження. Посилання на Реєстр рахунків для сплати єдиного внеску для всіх областей України шукайте в статті.

Детальніше

Отримати інформацію про наявну заборгованість, штрафи, пеню, переплату податків у тій системі, в якій ви працюєте, можна за допомогою нової функції «Стан розрахунків з бюджетом» у сервісі Liga:REPORT.

8. Нові рахунки для сплати податків і зборів

На сайтах Держказначейства з'явилися нові рахунки для зарахування надходжень до державного бюджету та місцевих бюджетів. Посилання на сайт Держказначейства з новими реквізитами ми розмістили в нашій статті.

Детальніше

9. Податкова запустила сервіс повернення переплачених податків онлайн

Державна податкова служба України запустила електронний сервіс, який допоможе повернути надмірно або помилково сплачені податки без візиту до податкової інспекції.

Детальніше

10. Єдиний податок 2020: звітність підприємця

Все, що потрібно знати про терміни, форми і способи подання звітності з єдиного податку в 2020 році.

Детальніше