м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Едуард Єфіменко: Для економіки сьогодні важливі продумані стимули і орієнтири

26.03.2020

Представник ТПП України у Меркосурі про те, як на бізнес вплине епідемія коронавірусу.

Епідемії, як правило, не ставали подіями, які формують майбутнє або вектор розвитку І все ж, історія говорить про те, що епідемії завжди впливали на трендові процеси, а у суспільства в думках проводили межу між «до» і «після».

Ймовірно, ми не станемо винятком. А точніше, український бізнес вже аналізує, що було «до», намагається прогнозувати, що буде «після», і прагнути вижити сьогодні.

Після декількох тижнів з дня рішення Кабміну про введення карантинних заходів, бізнесу є про що хвилюватися. Торгово-промислова палата України - це один з небагатьох організмів, якому довіряє бізнес, куди стікається основний масив інформації про всі проблемні питання бізнес-середовища в зв'язку з обмеженнями економічної діяльності. В останні тижні фахівці ТПП працюють практично нон-стоп, щоб швидко і оперативно реагувати: консультувати бізнес, формулювати пул питань, які потребують врегулювання на законодавчому рівні.

Президент ТПП Геннадій Чижиков чітко позначив ряд проблемних позицій, з якими на тлі введення карантину відразу зіткнулися підприємці: оплата оренди, кредити, зрив поставок сировини і комплектуючих, затримки з експортом, невиконання зобов'язань іноземними контрагентами. Він також зазначив, що в першу чергу карантин вдарив по підприємствах мікро-, малого та середнього бізнесу. Відштовхуючись від кількості даних ФОП в «карантинних секторах» і базуючись на оцінках тіньового сектора від МЕРТ і КМІС, фахівці ТПП визначили картину - введення карантинних норм призвело до зупинки величезної кількості  таких підприємств.

Парламент визнав коронавірусний карантин форс-мажорною обставиною, в основі вироблення такого рішення лежали, в тому числі, пропозиції колективу ТПП.

Безпрецедентно актуальним і життєво важливим для України сьогодні є відкласти політику в бік, але впритул сконцентрувати увагу на економіці. Оперативно прийнятий закон 3220 - не панацея. У другому пакеті заходів для підтримки бізнесу не повинно бути лушпиння, яке, в подібних випадках тишком-нишком намагаються протягнути парламентарі, там повинні бути продумані стимули і орієнтири для економіки, які б допомогли, може не до кінця врятувати, але хоч трохи збалансувати загальну ситуацію.

 

Анонси

Останні новини