м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Едуард Єфіменко: Країни Латинської Америки – це колосальні споживчі ринки, а отже і можливості для бізнесу

31.08.2017

Представник Торгово-промислової палати України в країнах Латинської Америки про перспективи співпраці України та Латинської Америки.

2017-й – рік Латинської Америки, так вирішила ТПП України. Я переконаний: це – влучний вибір і вдалий акцент, який, без сумнівів, із часом може стати одним із пріоритетних для України.

Країни Латинської Америки – це колосальні споживчі ринки, а отже і можливості для бізнесу, які ми недалекоглядно і незаслужено не розвивали і не використовували на повну потужність. Україні як ніколи потрібні нові торговельні майданчики, український бізнес як ніколи зацікавлений у диверсифікації економічних зв’язків. Так, ми ще живемо стереотипами «Латинська Америка це далеко». А конкурентний динамічний розвинутий світ навколо нас такими стереотипами вже давно не живе. Бізнесові люди думають стратегічно, шукають і знаходять можливості не тільки у себе «під носом», а й далеко за межами своїх регіонів – таким процесам сприяють їхні держави, щоб мати економічний і політичний вплив, щоб мати повагу та своє місце в глобальному вимірі.

Енергія, гнучке мислення, розуміння актуальної, дуже конкурентної, епохи, вміння вчасно приймати адекватні, нестандартні рішення, використання на повну сучасних комунікацій – саме такими категоріями сьогодні оперує успішний бізнес. Я впевнений: ми в Україні будемо так мислити, для цього розпочато реформування країни – у нас є всі передумови, щоб зайняти своє місце в цивілізованому світі. В цьому сенсі, окрім міждержавних контактів,
дуже важливим фактором є розвиток потужних бізнес-зв’язків. Наш бізнес повинен вчитися відстоювати через свої асоціації, через ТПП, інтереси національного товаровиробника, щоб українські позиції міцніли на світових ринках.

Нещодавно, як офіційний представник ТПП України в країнах Меркосур, я повернувся з поїздки до Аргентини, Буенос-Айресу. Це моє друге відвідування Латиноамериканського континенту в цій поважній ролі. Можу сказати, що нами зроблено вже достатньо. В Аргентині практично створена платформа для просування українського експорту на ринки країн Меркосур, а в подальшому, ми розраховуємо, й на ринки інших країн континенту. В Буенос-Айресі ми відкрили український офіс. Я відвідав центральне представництво Меркосур в столиці Урагваю, Монтевідео. Був із місією від ТПП України в Уругвайській ТПП і в агенції з просування інвестицій і експорту «Uruguay XXI».

Ми зареєстрували спільне україно-аргентинське підприємство «Торговий Дім Україна-Меркосур» для можливості сертифікації і повного супроводу українського товаровиробника на ринки Меркосур. Була плідна зустріч із Roberto Alfredo Muguillo, відомим і поважним в Аргентині та США юристом, адвокатом, фахівцем із бізнес-права. Він погодився бути вагомою частиною нашої команди, і це нам дуже потрібно, бо плануємо працювати серйозно й якісно. Мали тривалу зустріч в Аргентинській державній агенції з інвестицій і зовнішньої торгівлі, в результаті дуже конкретної плідної розмови сформувалося розуміння – на український бізнес чекають, а все інше буде залежати від активності української сторони. І, звісно, одними зі знакових були вже чергові переговори з дуже знаною фігурою не тільки в Аргентині, але й в Європі та США – президентом Торговельної біржи Буенос-Айреса Adelmo Gabbi. Він – людина-легенда, дуже авторитетна в бізнес-середовищах світу. Йому випадала місія говорити з президентами багатьох топ-країн світу, та й до сьогодні цю місію він виконує досконало. Він упевнений, що українсько-аргентинське співробітництво потрібно і необхідно виводити на новий, якісний рівень, це буде важливо і корисно з усіх аспектів як для України, так і для Аргентини, яких об’єднують потужні потенціали – людські та ресурсні.

Я дуже хочу, щоб 2017-й із латиноамериканським акцентом прозвучав, і цей акцент залишився на довгі роки як акцент співпраці, довгострокових бізнес-проектів, розуміння, дружніх і культурних зв’язків України з цікавим і величним континентом, де проживає мільйонна українська діаспора.

Настане час, коли ми зможемо впевнено заявити: Україна готова пропонувати будь-який продукт на глобальні ринки, в тому числі на ринки Латиноамериканського континенту. Я знаю, попри сьогоднішні наші випробування, український бізнес самодостатній, серйозний, грамотний, він не здається, не складає руки, він іде вперед. Це наш феномен, який ми не можемо собі дозволити втратити. Наше завдання – йому максимально допомогти.

Коли ми зрозуміємо, що наш головний потенціал – це люди, яким потрібно дати бізнес-свободу, шанс, це дуже швидко змінить нашу країну, це буде той стрімкий потік, зупинити який неможливо. Україна повинна бути успішною.

Теги: ТППУ, Бізнес, експертна думка

Анонси

Останні новини

Більше новин