м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Європейська цифровізація України

26.07.2021

Що це таке і чому нам варто з нею прискоритися

Угода про асоціацію з ЄС, підписана у 2014 році, – те, що визначає українське політичне майбутнє. Однак, що це означає на практиці, в економічній площині – знає далеко не кожен. Проте саме від успішного виконання цієї частини залежить, наскільки Україна просувається у даному напрямку. Про один з найважливіших секторів цього процесу – цифровізацію – йшлося під час обговорення дослідження «Переваги для бізнесу від інтеграції України до Єдиного цифрового ринку ЄС». Організатор події – ГО «Український центр європейської політики» (УЦЄП).

КІБЕРБЕЗПЕКА ПЕРШ ЗА ВСЕ

Перший заступник голови комітету з електронних комунікацій при Торгово-промисловій палаті України (ТППУ) Олег Гайдук, особливо наголосив на кібербезпеці. Це те, чого в Європі не вистачає, однак її важливість зростає з кожним днем.

Йдеться про хакерські атаки, зокрема, масове застосування програм вимагачів, особливо Росією. З останніх прикладів, найбільша шведська мережа супермаркетів Coop Sweden змушена була зачинити 800 магазинів.

«Цілі – удар по суспільству, дестабілізація ситуації в країнах ЄС», – каже він.

І на даному етапі, зазначає Олег Гайдук, заходи, які здійснює влада ЄС не влаштовують європейський бізнес.

«Це важливо, бо, на мій погляд, буде змінювати законодавчо-нормативне поле Європи. Україні дуже важливо робити це разом з ЄС», – наголосив експерт.

З іншого боку, за словами першого заступника голови комітету з електронних комунікацій при ТПП, Україна теж може допомогти ЄС впоратися з цією проблемою, адже держава-агресор з 2014 року відпрацьовує в Україні хакерські атаки і в нас є величезний досвід.

Повний матеріал за посиланням.

Анонси

Останні новини