м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

ЕЛЬВІРА СЕВОСТ’ЯНЕНКО: УКРАЇНА – АЛБАНІЯ: КРОК НАЗУСТРІЧ ТОРГОВЕЛЬНИМ ВІДНОСИНАМ

11.04.2017

Президент Донецької торгово-промислової палати розповідає про те, чому Албанія для України – привабливий партнер.

Зручне географічне положення Албанії надає можливість для відкриття ринків сусідніх Балканських країн (Македонії, Косово, Чорногорії, Сербії) та країн ЄС. Албанія має безліч торговельних угод щодо безмитної торгівлі (Угода про стабілізацію та асоціацію з ЄС; CEFTA / Албанія, Боснія і Герцеговина, Македонія, Молдова, Сербія, Косово і Чорногорія /; EFTA / Швейцарія, Норвегія, Ісландія, Ліхтенштейн /; США, Австралія, Японія, Нова Зеландія, Росія, Білорусь, Казахстан, Туреччина).

 

 

Середземноморський м’який клімат із 300 сонячними днями в році дозволяє вирощувати і збирати врожай овочів і фруктів двічі на рік. Албанія відома  чудовою оливковою олією і вином, м’якими і твердими козячими сирами, морепродуктами. Це робить країну привабливим торговельним партнером і постачальником продуктів для українського споживача.

 

Албанія має статус кандидата ЄС, проходить період стабілізації законодавства та інституцій. Маючи такі перспективи, Албанія стає країною, що дозволяє отримати доступ до ринків не тільки Балканських країн, а й країн ЄС у найближчому майбутньому.

Албанія багата на природні ресурси – нафту, газ, боксити, хром, мідь, залізну руду, нікель. Існує величезний потенціал для використання і розвитку виробництва гідроенергії, енергії вітру та сонця, що сприяє інноваціям у сфері енергетики.

Албанія сьогодні – одна з найчарівніших країн для відпочинку та туризму. Завдяки природним багатствам і гостинності жителів можна  ідеально поєднувати бізнес і відпочинок.

Інвестиційні умови Албанії роблять країну привабливою для залучення інвестицій і розвитку бізнесу. Для України і для багатьох держав Албанія – це нова країна, яку варто відкривати для себе. Тут завжди знайдеться місце для нових ідей і бізнесів.

Теги: ТППУ, Бізнес, Албанія, Донецька ТПП

Анонси

Останні новини

Більше новин