Чому ж бізнес категорично проти підняття військового збору до 5%?
Відповідь на це дає дискусія бізнесу із представниками Міністерства фінансів України та комітету фінансової політики та податків Верховної ради України.
Спробую популярно пояснити:
Введення п'яти відсотків збору призведе до зменшення доходів громадян, у першу чергу, бюджетників і тих, хто працює «по білому», платить податки та офіційно заробітну плату.
По-друге, спричинить збільшення тіні, яка зараз вже сягає 30%.
А, за попередніми розрахунками, до 40 і більше.
Внаслідок цього Мінфін не отримає тих прибутків, на які зараз розраховує.
Безумовно такі дії остаточно підірвуть довіру суспільства до держави, яка має бути гарантом соціальної справедливості, а замість цього робить злодіїв ще багатшими, а чесних – біднішими, посилаючи негативний сигнал суспільству.
Чи є альтернатива?
Так є.
При усвідомленні бізнесом необхідності додаткових витрат на оборону та безпеку, альтернативою запровадженню військового збору є збільшення ПДВ до 3%.
Чому саме податок на додану вартість?
ПДВ нині «менше зло» у порівнянні з податком на доходи громадян, бо достатньо легко адмініструється та простіше збирається.
Впливає на ціни збільшення ПДВ м'якше, а розрахунок Мінфіну про те, що в результаті збільшення на 3% збільшиться на таку ж суму інфляція - є недостатньо обґрунтованим та й не критичним для громадян України.
ПДВ - соціально справедливий податок. Купуючи буханець хліба, шмат м'яса чи пляшку горілки його однаково платять отримувачі «білої» зарплати й «сірої», платить як чесний громадянин так і корупціонер.
Підняття ПДВ можливе тимчасово - після перезавантаження Бюро економічної безпеки й наведення порядку на митниці для закриття сірих та чорних схем.
Серед переваг вирішення проблеми через ПДВ також ймовірність цілком реального скасування підняття і навіть зниження податку у перспективі.
І найважливіше - резонанс.
Терпіння населення в умовах війни є один з найкритичніших ресурсів, які ворог хоче максимально вичерпати і розхитати.
А такі дії чиновників по-суті грають на руку ворогу .
Тому діяти варто тільки через ПДВ і жодного підвищення військового збору!
Теги: експертна думка, Михайло Непран, ТППУ