м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Ральф Ловак: Європейський ринок пропонує багато можливостей для експорту вікон від українських виробників

24.09.2018

Консультант Європейського офісу ТПП України про потенціал європейського віконного ринку, рекомендації, яким чином українські малі та середні підприємства можуть увійти на цей ринок, а також про німецьку програму SES, яка відкриває для українських підприємств можливість отримати консультації від німецьких експертів.

Європейський віконний ринок – це ринок з мільярдними оборотами, на якому численні українські виробники вікон, цілком конкурентоспроможні технічно та за рівнем якості, мають поки що тільки дуже невелику частку. Привід для оптимізму дає сильне зростання українського експорту вікон до Європи за останні 3 роки.

За останні роки ринок щорічно зростав на 2 – 4%, від чого зокрема вигравали експортери зі східноєвропейських країн, передусім польські коллеги з віконної галузі.  Українські виробники у всіх троьх сегментах ринку зробили за остані роки перші успішні кроки на європейському ринку. Проте з огляду на величезний європейський ринок вікон загальний обсяг та частка ринку українського експорту вікон до Європи поки що становлять лише крихітну частинку цього ринку. Це означає, що для української віконної галузі є великий простір для зростання і таким чином диверсифікації власних ринків збуту у Європі.

Запорукою систематичного успіху при освоєнні нових ринків та при експорті на європейські ринки є системний підхід. Тому експорт спочатку починається вдома, з аналізу ринку та підвищення власної готовності до експорту. Ця підготовка включає як забезпечення відповідності власних виробів вимогам цільового ринку, так і  наявність мовних навичок та маркетингових матеріалів: європейський ринок досить вибагливий і очікує не тільки високої якості продукту, але і високої якості маркетингу та комунікації.

Особливу увагу хочу звернути на можливість для українських виробників вікон отримати підтримку німецьких експертів на дуже вигідних умовах. ТПП України співпрацює з німецькою Службою старших експертів SES і сприяє залученню німецьких фахівців до українських підприємств та організацій, які приїздять в Україну і на підставі свого великого професійного досвіду можуть надавати допомогу у вирішенні широкого кола завдань та проблем.

Спираючись на власний досвід, рекомендую власникам та керівникам українських віконних підприємств скористатися цією можливістю, щоб легше впоратися із нагальними завданнями та підвищити свою конкурентоспроможність.

Зацікавлені підприємства можуть знайти додаткову інформацію, а також формуляр заявки на запрошення SES-експерта за наступним посиланням: https://ucci.org.ua/international-projects/sluzhba-starshikh-ekspertiv-ses

Контакти: Ральф Ловак, [email protected], тел.  (+44) 584 2829

Гаряча лінія з питань експорту до ЄС в ТППУ: +380 44 461-98-30, [email protected] (з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 13:00)

 

 

 

 

 

Теги: експертна думка, європейський офіс

Анонси

Останні новини

Більше новин