27 серпня у Дніпрі відбулася одна з ключових подій сезону для агросектору - Форум AgroDay 2020, присвячений практичній інформації з підтримки та розвитку галузі тваринництва. Захід третій рік поспіль, орієнтуючись на запити аграрних підприємств регіону, організовує Центр інформаційної підтримки м. Дніпра, заснований при Дніпропетровській ТПП за підтримки ЄБРР, у партнерстві з Дніпропетровською обласною державною адміністрацією.
Завдяки європейській ініціативі EU4Business участь у Форумі для українських МСБ, як завжди, була безкоштовною.
Під час AgroDay 2020 фермери дізналися про можливості і напрями залучення державної профільної підтримки, познайомилися також з європейськими програмами фінансування сектору і досвідом його підтримки. Фермерам були представлені успішні місцеві кейси і технології, що вже працюють в нашому регіоні та Україні і допомагають підвищити конкурентоспроможність продукції тваринництва, нішеві рентабельні напрями тваринництва та переробки. Крім того, обговорили нові аграрні реалії і територіальну специфіку у контексті розвитку тваринницької галузі, виклики і можливості для молочного скотарства, вівчарства, козівництва і бджолярства, а також приділили увагу загрозам, зокрема, питанням запобігання розповсюдження АЧС на території України та регіону.
Форум відкрив віце-президент Дніпропетровської торгово-промислової палати Сергій Кучерявенко, який у своїй вітальній промові, перш за все, подякував донору – Європейському Банку Реконструкції та Розвитку, а також Дніпропетровській обласній державній адміністрації і Мінекономіки України за підтримку в організації заходу. Розглянувши проблеми, що сьогодні притаманні українському агросектору, віце-президент ДТПП акцентував увагу присутніх представників фермерського бізнесу на напрямах допомоги, які вони можуть отримати від Палати.
«Ми не просто вислуховуємо - ми трансформуємо проблеми в конструктив і в пропозиції», - зазначив Сергій Кучерявенко.
Віта Сілевич, керівник Управління агропромислового розвитку Департаменту економічного розвитку Дніпропетровської ОДА, у своєму виступі сконцентрувала увагу на статистичних даних галузі тваринництва Дніпропетровської області, які дозволяють проаналізувати зміни стану галузі, виявити вузькі місця й розробити коригуючи дії.
Головна проблема сьогодення, яка турбує український аграрний сектор взагалі й представників тваринництва зокрема – це фінансова допомога. Цю тему детально розглянули спікери – представники Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. Вони розповіли про державну підтримку розвитку тваринництва у 2020 році, про механізм надання держпідтримки за новим напрямом, який стосується розвитку бджільництва і в цьому році запроваджується вперше, про проєкт державної допомоги АПК на 2021 – 2023 роки за ключовими напрямами. Учасникам форуму - фермерам, аграріям, бджолярам – надано алгоритм, за допомогою якого вони можуть отримати дотації та відшкодування вартості за певними напрямками.
Тож, підбиваючи підсумки Форуму AgroDay 2020, можна зазначити, що головними стрес-факторами сьогодні для галузі тваринництва є фінансово-економічна ситуація, проблеми з експортуванням продукції, низька інвестиційна привабливість галузі та загрозлива епізоотична ситуація – поширення африканської чуми свиней (АЧС) ставить під загрозу весь напрям свинарства.
Як зазначили учасники заходу, на Форумі вони не тільки отримали відповіді на свої больові питання, але й набули ті знання, які необхідні для вирішення основних проблем своїх фермерських господарств.
«Дякую організаторам Форуму за можливість отримати дуже важливу інформацію для нас. Ви почули наші проблеми. Однією з них є фінансова. Державна підтримка нам вкрай необхідна. І тут, на Форумі, ми мали можливість детально ознайомитися з тим, які кроки треба зробити, щоб отримати дотації. Дуже вам вдячна від усіх своїх колег!», - такі приємні слова нам сказала приватний підприємець-бджоляр, член спілки пасічників України Тетяна Угнівенко.
А Дніпропетровська торгово-промислова палата ще раз дякує за підтримку ЄБРР, Міністерству розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України, Дніпропетровській обласній державній адміністрації. А також усім спікерам і учасникам заходу, завдяки яким Форум був цікавим і корисним.