м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Ділові жінки. Запозичуємо успіх

25.01.2019

Київська торгово-промислова палата стала майданчиком для обміну досвідом та комунікації німецьких та українських підприємниць.

Майстерня «Жіноче підприємництво: виклики, інструменти підтримки та представництво інтересів», яка організована у рамках  німецько-українського партнерського Проекту торгово-промислових палат KVP Ukraine, надала можливість повчитися у Евелін де Гройтер, представниці однієї з найвпливовіших Асоціацій підприємниць Німеччини (Verband deutsсher Unternehmerinnen, скорочено VdU). 

Евелін очолює департамент преси та зв'язків з громадськістю VdU. Вона також відповідає за міжнародні проекти Асоціації. Завдяки членству в глобальному об'єднанні FCEM (Les Femmes Chefs d'Entreprises Mondiales, Всесвітня асоціація жінок підприємців) VdU контактує з діловими жінками в більш ніж 120 країнах світу.

Учасники майстерні – представники Київської, Івано-Франківської, Чернігівської, Одеської, Донецької, Волинської торгово-промислових палат, а також члени комітетів жінок-підприємниць названих палат змогли дізнатися про досвід побудови сильного об'єднання, перейняти методи роботи такої структури, формування трендів та методи представлення жінок у політиці та економіці. Разом з тим представники регіональних палат, які опікуються координацією роботи названих комітетів, поділитися з німецькими гостями своїми досягненнями.

Німецький досвід цінний для розвитку комітетів. Жива мережа та віддане представлення інтересів відрізняють Асоціацію ділових жінок Німеччини із самого початку діяльності. Чіткий профіль економічної політики і послідовна прихильність поліпшення умов життя жінок у німецькій економіці формували історію асоціації протягом більше шести десятиліть. Мережа була створена в далекому 1954 р. підприємницею Каті Альманн та її 30-ю однодумницями. Асоціація швидко набула членський склад і за кілька років перетворилася в усталену міжнародну мережеву структуру.

Засновники VdU об'єднали свої зусилля для поліпшення умов життя жінок у німецькій економіці.

За словами Евелін де Гройтер, «ми хочемо залучити більше жінок до підприємницької незалежності, на керівні посади, поліпшити сумісність сім'ї та роботи для жінок і чоловіків, а також дати жінкам-підприємцям сильний голос у суспільстві та політиці».

– Жіночий бізнес має багато спільного з німецьким, хоча б в тому, що почав активно розвиватися, коли в країні спостерігалася досить складна економічна ситуація, наприклад, у момент переходу до самостійної держави. Українські жінки дієздатні, вони хочуть самореалізації та готові діяти.

У багажі нашого комітету – проведені воркшопи, круглі столи, ділові ігри, під час яких жінки отримали нові навички. Київська торгово-промислова палата надає можливість зробити презентацію своєї компанії, багата різними інструментами для підвищення кваліфікації. Доступ до бізнес-освіти Палата забезпечує завдяки центру бізнес-освіти. У нашому активі також багатий досвід з міжнародних зв'язків, організацій бізнес-місій, є всі можливості для розвитку жіночого лідерства, – зазначила перший віце-президент Київської ТПП Людмила Сізікова, координатор комітету жінок-підприємців при Київській ТПП.

Анонси

Останні новини