(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Дніпро – Туреччина. Співпраця розпочата!

03.03.2021

3 березня відбувся вебінар (онлайн-зустріч), присвячений презентації українсько-турецького економічного потенціалу. Захід організований Дніпропетровською ТПП спільно з ТПП Стамбулу, за підтримки Генерального консульства України у Стамбулі, ТПП України та обласної влади.

Мета зустрічі, в який взяли участь майже 300 учасників з Туреччини і України, – встановлення нових ділових контактів і розвиток економічної співпраці бізнесу Дніпропетровщини і Турецької Республіки.

Президент Дніпропетровської ТПП Віталій Жмуренко, представивши ДТПП, зазначив, що наша  область давно співпрацює з Туреччиною і зацікавлена в розвитку ділових взаємин, зокрема, в космічній, туристичній, будівельній та інших галузях.

«Ми зацікавлені в залученні стратегічних інвестицій в розвиток наших заводів, індустріальних парків, які плануються як серйозний інструмент підтримки розвитку промисловості. Тому сьогодні ми проводимо нашу ділову зустріч, розраховуючи на активізацію ділового співробітництва, спрямованого на збільшення експорту, залучення інвестицій для розвитку регіональної промисловості та інших перспективних напрямків», - підкреслив Віталій Жмуренко.

Член Виконавчої Ради Торгово-промислової палати Стамбулу пан Мунір Устун представив економічний потенціал Туреччини, зазначивши, що країна постійно розвивається і її прогрес  виражається в конкретних показниках і підкріплюється стабільністю фінансової системи. 

Віцепрезидент ТПП України Валерій Король акцентував увагу учасників на тому, що система ТПП створює інструментарій, який допомагає бізнесу і надає йому нові можливості, а також зазначив, що треба розвивати співпрацю з Туреччиною на рівні регіонів. Це сьогодні більш актуально і буде більш ефективним.

Член Турецько-Української Ділової Ради зовнішньоекономічних зв’язків Туреччини (DEIK), представник ТПП України в Туреччині пан Сьофа Гьомденіз  зазначив, що такі зустрічі, навіть у форматі онлайн, безперечно, надають стимул подальшому розвитку двосторонніх турецько-українських відносин. Туреччина та Україна мають спільні цілі стосовно економічного розвитку і обидві держави демонструють бажання активизувати спільну роботу.

Генеральний консул України в Стамбулі Олександр Гаман розповів, що в економічній сфері двосторонні відносини України і Туреччини характеризуються позитивною динамікою. Товарообіг зростає, великі турецькі компанії зацікавлені в інвестуванні в Україну. Туризм – це сектор, який потрібно згадати окремо. Велика кількість українських громадян відвідали Туреччину в минулих роках і країна все робить для того, щоб цей напрямок не зруйнувався. Крім того, Консул зазначив, що Туреччина має потужну виробничу інфраструктуру, яка відповідає стандартам ЄС. І представники турецького бізнесу зацікавлені у сучасних розробках, інноваційній продукції, яку можуть надати українські підприємці.

Яскраву презентацію Дніпропетровської області, її економічного потенціалу та інвестиційної привабливості надали нашим турецьким колегам начальник управління зовнішньоекономічних зв’язків Дніпропетровської обласної державної адміністрації Олександр Ракша та директор Дніпропетровського інвестиційного агентства Валентина Затишняк.

В другій частині зустрічі, яка  проходила у форматі В2В, представники компаній Дніпропетровщини презентували свої виробництва, можливості та напрямки співпраці представникам Туреччини. Тож будемо чекати на продовження ділового спілкування, встановлення ефективних бізнес-контактів і підписання контрактів. Дякуємо всім учасникам заходу та партнерам  -  ТПП Стамбулу, Турецько-Українській Діловій Раді ЗЕЗ Туреччини (DEIK), ТПП України, Міністерству закордонних справ України, Консульству України в Стамбулі, Дніпропетровській обласній державній адміністрації, Дніпропетровському інвестиційному агентству та усім виробничим компаніям за підтримку і участь. Разом ми – сильніші!

Анонси

Останні новини

Більше новин