(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Дніпропетровська торгово-промислова палата розширює економічні можливості жінок

05.03.2020

3 березня в приміщенні Дніпропетровської обласної державної адміністрації відбулася Перша клубна зустріч жінок-підприємниць «SheChampion: Empowering women», організована Дніпропетровською ТПП в рамках співпраці з Канадсько-українським проєктом з підтримки торгівлі та інвестицій CUTIS. Захід проходив за участі губернатора Дніпропетровської області Олександра Бондаренка та віце-губернатора Ірини Грицай, яка опікується гендерною політикою.

Близько 40 власниць та керівниць малих і середніх підприємств набували і розширювали знання, необхідні для розвитку експорту.

Губернатор Дніпропетровської області Олександр Бондаренко на відкритті зустрічі зазначив, що нині третиною малого та середнього бізнесу в світі керують жінки і Дніпропетровщина також не відстає від цього тренду - в області створюється сприятливий бізнес-клімат, планується відкриття в цьому році Офісу євроінтеграції в партнерстві з Посольством країн Євросоюзу, де представники МСБ зможуть отримувати всю інформацію щодо ведення бізнесу, європейські практики, тренінги, курси з гендерних питань. В Офісі також буде секція грантів і фондів, де підприємців навчать, як можна отримати гроші на розвиток свого бізнесу. Також планується відкриття Школи підприємництва. Крім того, підкреслив голова Дніпропетровської ОДА, підприємці регіону можуть брати участь у державній програмі «Доступні кредити 5-7-9%.

Ірина Грицай, заступниця голови  Дніпропетровської ОДА, акцентувала увагу на тому, що обласна влада зацікавлена в розширенні економічних можливостей жінок-підприємниць і робить все, аби жінки-власниці бізнесу почували себе впевненіше. Саме для цього в Дніпропетровській ОДА створена Жіноча платформа при Регіональній раді підприємців і це дає позитивні результати.

Президент Дніпропетровської ТПП Віталій Жмуренко у своїй вітальній промові зазначив, що кількість жінок-підприємниць та керівниць щорічно збільшується як в Україні, так і в Дніпропетровській області. Ця тенденція підтверджується і даними Дніпропетровської ТПП. Наприклад, якщо у 2015 році серед усіх членів Палати кількість жінок – керівниць підприємств становила 16,8%, у 2017 -18%, то зараз - майже 20%. Сьогодні це світовий тренд - розвиток жіночого підприємництва. Дніпропетровська ТПП як сучасна організація йде зі світовими трендами в ногу, тому й приділяє чимало уваги підтримці, безпосередньо, жіночого бізнесу. Один із напрямів такої підтримки – організація освітніх заходів, які допомагають жінкам  розширювати свої економічні можливості та  права.

Зустріч SheChampion: Empowering women – це створений простір для жінок, де вони змогли отримати корисну інформацію та відповіді на важливі для себе питання – які кроки треба зробити для виходу на міжнародний ринок, як подолати перешкоди на шляху до експорту, які існують он-лайн ресурси  для підготовки до експортної торгівлі до Канади. А також ознайомилися з основними трендами на окремих товарних ринках Канади, поділилися історіями успіху в експорті і дізналися про гендерні аспекти у міжнародній торгівлі і основні бар’єри для жіночого малого та середнього бізнесу під час експорту, які представила Віра Поровська, експертка з гендерних питань проєкту CUTIS.

Саме завдяки цьому проєкту Дніпропетровська ТПП має сьогодні можливість допомагати українським бізнесвумен в питаннях, пов’язаних з торгівлею й, зокрема, з експортом товарів з України до Канади. 

Анонси

Останні новини