«Отримання гранту — дуже складний процес, не варто й намагатися».
Руйнували цей та багато інших міфів під час четвертої зустрічі з серії «Крокуємо до європейського підприємництва: знайомий та незвіданий EntreComp+».
Онлайн-зустріч організувала Торгово-промислова палата України, Донецька та Запорізька ТПП в межах проєкту Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні «Зміцнення членських бізнес-об’єднань мікро-, малих і середніх підприємств в Україні», що реалізується у співпраці з Міністерством економіки України та за підтримки Швейцарії.
Власним досвідом проєктної діяльності, консультаційної допомоги бізнесу в питаннях залучення грантових ресурсів ділились представниці системи Торгово-промислових палат:
• Марина Дубініна, бізнес-тренерка, консультантка з грантового менеджменту та фандрейзингу, PhD;
• Ксенія Нагорна, керівниця управління міжнародних відносин Запорізької ТПП, національна експертка міжнародних проєктів, сертифікована консультантка з менеджменту СМС, експертка зовнішньоекономічної діяльності;
• Марина Охромєєва, провідна консультантка Координаційного центру підтримки експорту ТПП України, сертифікована тренерка.
Учасники зустрічі активно долучились до обговорення, ділились власними думками та побоюваннями щодо участі у грантових конкурсах, серед яких на першому місті — брак відповідних знань і практики.
Донецька і Запорізька ТПП є активним учасником міжнародних програм і проєктів з 2015 року.
Це стало логічним продовженням роботи та попередніх напрацювань після підписання та ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, а також надання Україні автономних торговельних преференцій у 2014 році.
Спираючись на власний досвід і підтримку міжнародних експертних організацій, Палати допомагають бізнесу налагоджувати зовнішньоекономічну діяльність і здійснювати відповідну підготовку спеціалістів.
Головним чином проєкти орієнтовані на малий і середній бізнес.
Це можливості безкоштовного стажування, компенсації витрат на консалтинг, спеціальні умови кредитування.
А також — професійні комунікації на тренінгах, консультації від авторитетних українських і зарубіжних експертів.
Отже, експертну розмову присвятили професійному погляду на гранти — безповоротну фінансову чи ресурсну допомогу на реалізацію виробничих та інших завдань.
Сьогодні українські підприємці можуть скористатися грантовою підтримкою від держави або міжнародних організацій.
Звісно, для цього доведеться приділити час і докласти зусиль, зокрема, правильно оформити заявку.
Але така праця варта результату, адже грант може стати ключовим кроком до успіху.
Зупинились на всіх етапах підготовки гранту — від обрання ресурсів для пошуку грантових програм до заповнення заявки і реалізації проєкту.
Головна ж порада — не боятися та рухатися вперед.
Адже якщо ви маєте ідею проєкту, розумієте, як його реалізувати, впевнені у своїх силах, то і технічні труднощі зможете подолати.
Тема грантових ресурсів викликала особливе зацікавлення аудиторії. Гарна новина для всіх учасників і зацікавлених у вдосконаленні навичок проєктної діяльності!
Заплановано ще один тематичний захід: 27-28 листопада запрошуємо на тренінг «Успішна грантова заявка: втілюй мрії в життя».
Посилюйте ваші підприємницькі компетенції разом з нами!
Участь у тренінгу є безкоштовною.
Обов’язкова реєстрація за посиланням: https://entrecomp.pulse.is/.
Є питання?! Пишіть на пошту [email protected].
Відповідальність за зміст цієї публікації несе виключно автор. Точка зору автора не обов’язково відображає точку зору донора.
Теги: ТППУ, Донецька ТПП, ПРООН в Україні, Запорізька ТПП