(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ – ЗАПОРУКА УСПІШНОСТІ ВАШОГО БІЗНЕСУ

12.03.2019

Це меседж II Міжнародної конференції «Залучення малого та середнього бізнесу до впровадження інноваційних енергоефективних технологій і матеріалів у сферу житлово-комунального господарства та муніципальних послуг», яка відбулася в Сумській торгово-промисловій палаті 28 лютого 2019 року.

У ході конференції, в якій взяли участь представники влади, бізнесу, громадськості, об’єднаних територіальних громад, об’єднань співвласників багатоквартирних житлових будинків, було розглянуто комплекс питань державної політики та сучасні вітчизняні і світові практики щодо: термомодернізації, енергоменеджменту, енергоаудиту, реалізації енергосервісних контрактів, водопідготовки, енергоефективного обладнання та новітніх будівельних матеріалів, сертифікації енергетичної ефективності й обстеження інженерних систем тощо. Форум мав на меті заохотити малий і середній бізнес до впровадження інноваційних енергоефективних технологій і матеріалів у власне виробництво, а також у сферу житлово-комунального господарства та муніципальних послуг.

У рамках секційного засідання представники МСБ отримали «дорожню карту» зі встановлення сонячних панелей для виробництва електроенергії й її реалізації за «зеленим тарифом».

За словами голови Сумської обласної державної адміністрації Миколи Клочка, питання енергозбереження та енергоефективності є важливим як для Сумщини, так і для України в цілому. Він зупинився на досягненнях області із запровадження енергоефективних технологій у сфері житлово-комунального господарства, у закладах освіти, охорони здоров’я, культури за останні три роки. Зокрема, на альтернативні види палива переведено 86 котелень (переважно в закладах бюджетної сфери). Збільшилася частка енергоефективних світлоточок у системах вуличного освітлення і зараз вона становить 79,8% (у 2017 р. – 77,8%, у 2016 р. – 71,6%). Не оминув очільник області і питання кредитування. «У Сумській області з початку дії державної програми щодо «теплих кредитів» видано майже 26 тисяч кредитів на 404 мільйони гривень, у тому числі для ОСББ – 86 кредитів майже на 15 мільйонів гривень, на придбання «негазових» котлів – 1716 кредитів на 26,6 мільйона гривень, на придбання енергозберігаючих матеріалів – понад 24 тисячі кредитів на 363 мільйони гривень», – констатував Микола Клочко.

Як повідомив керівник апарату облдержадміністрації Дмитро Живицький, у рамках виконання Регіональної програми відшкодування частини відсотків за кредитами, отриманими ОСББ і ЖБК на впровадження енергозберігаючих заходів у житлових будинках на 20162020 роки (відшкодовується 15% від розміру відсоткової ставки), відшкодовано 436 тисяч гривень для 23 ОСББ. «Такі заходи покликані об’єднувати представників влади, бізнесу, громадських організацій, представників експертного середовища, аби вони активізували роботу щодо реалізації проектів з енергоефективності та енергозбереження на території Сумської області», – наголосив Дмитро Живицький.

Олександр Бойкул, керівник експертної групи енергозбереження в сфері ЖКГ Директорату енергоефективності Мінрегіону, зазначив: «Після прийняття Плану імплементації асоціації з Євросоюзом Україна взяла курс на впровадження європейського досвіду в питаннях підвищення енергоефективності. Урядом було схвалено План дій з енергоефективності на 20152020 роки. За 5 років імплементації плану проведено велику роботу із впровадження тотального комерційного обліку енергоносіїв, реалізації заходів у будівлях органів влади шляхом енергосервісу, програм надання «теплих кредитів». Зараз запускаємо Фонд енергоефективності як програму з підтримки житлового сектора. Мінрегіон перебуває на етапі перезавантаження реформи енергоефективності, планування того, що будемо робити протягом наступних десяти років. Це і розробка Національного плану з енергоефективності 2020–2030 роки, і проект Закону «Про енергетичну ефективність» як акт імплементації 27-ї Директиви ЄС, яка фактично є своєрідним кодексом енергоефективності Євросоюзу. Рухаємось системно, і водночас  дуже вітаємо локальні ініціативи – органів місцевого самоврядування,  бізнесу в питаннях підвищення енергоефективності».

Валерій Король, віце-президент Торгово-промислової палати України, сказав: «Одним із завдань Торгово-промислової палати України в сфері енергоефективності є підготовка фахівців, які могли б провести аудит, визначити проблемні місця для конкретної компанії та вказати шляхи їх вирішення, допомогти залучити технології та кошти на їх реалізацію. Звісно, тут є ще одна проблема: як привернути увагу до України й утримати іноземного інвестора. І це вже проблема не лише малого і середнього бізнесу, а й державних органів, бізнесу та громадських організацій, які мають створити привабливий інвестиційний клімат. Міжнародна конференція «Енергоефективність-2019» у Сумах – це один із засобів досягнення нашої спільної мети».

Борис Басок, голова комітету підприємців у сфері енергоефективності при ТПП України, розповів, як Торгово-промислова палата України, зокрема  комітет, допомагає у становленні сучасного законодавства, а також нормативно-технічної бази для реалізації цього законодавства у сфері енергоефективності, у тому числі у житловій, житлово-комунальній, соціально-бюджетній сферах. «Ми маємо певні успіхи в створенні законодавства в цій царині, яке вже запрацювало або знаходиться в процесі імплементації. Науковці, бізнес, законотворці сьогодні наполегливо працюють над досягненням нашої спільної мети – зростанням енергоефективності економіки України», – сказав він.

Із матеріалами конференції можна ознайомитись за посиланням. Відеоматеріали з конференції на каналі YouTube

Анонси

Останні новини

Більше новин