(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Фестиваль кластерних ініціатив в Краматорську

07.11.2018

В Краматорську розпочались Дні кластерних і креативних ініціатив. 6 листопада відбувся Фестиваль кластерних ініціатив ClusterFest'2018, який мав за мету активізацію кластерної ініціативи на Донеччині: розвиток вже існуючих кластерних об`єднань та залучення в них нових підприємств, формування нових кластерів.

Учасників ClusterFest'2018 привітали віце-президент Донецької ТПП Максим Ануфрієв, в.о. директора Департаменту економіки Донецької обласної державної адміністрації Галина Чурікова, Менеджер Німецько-українського партнерського проекту торгово-промислових палат KVP Ukraine, (Німеччина) Фолькер Штьотцнер, координатор Програми відновлення та розбудови миру UNDP Ukraine / ПРООН в Україні, напряму «Економічне відновлення та відбудова важливої інфраструктури» Володимир Лященко.
Всі зазначили важливість розвитку кластерних ініціатив для економічного розвитку Донецької області та побажали учасникам плідної роботи та нових бізнес-контактів.


Під час тематичної дискусії  «Можливості співпраці і спільного підкорення ринку» представник кластерного об'єднання «SmartTec Thüringen» Томас Хайнік розповів про алгоритм розвитку кластеру від регіональної мережі до міжсекторальної співпраці.
Досвідом розвитку від окремої компанії Східної Німеччини до роботи в мережі поділився директор компанії «Lederatelier Apolda» (Німеччина) Інґо Трой.

Декан Київської бізнес школи, голова правління Українського агентства кластерного розвитку «CLUST-UA» Михайло Крикунов говорив про необхідність довіри для побудови кластера.

Про можливості туризму як ефективного драйверу регіональної економіки розповіла координатор проекту "Туристичні кластери 300 +" Юлія Алєксєєва.

Менеджер проектів Агрофудкластеру (м. Харків) Катерина Лепцова поділилася досвідом ефективної роботи в кластері.

Досвідом Балканських країн в розвитку кластерних ініціатив поділилась проектний менеджер Албанського експортного центру «AlbExport» Галина Перепелиця.

Під час тематичної дискусії «Кластер як джерело довірчого і інноваційного співробітництва. Кращі практики»відбулися короткі виступи представників кластерних об'єднань Донецької області. 
Представник кластеру харчової переробки ФОП Олена Брюховецьподілилася досвідом створення закупівельної групи з метою підвищення ефективності ведення бізнесу.

Голова Комітету з підприємництва у сфері туризму, курортно-рекреаційної, ресторанної та готельної діяльності Донецької ТПП  Валентина Лимаренко розповіла про плани розвитку туристичної галузі та створення туристичного кластеру Донецької області.

Історію створення текстильного кластеру Донбас Фешен Кластер розповіла Голова ГО «Донбас Фешен Кластер» Ганна Петриченко.

Про плани створення кластеру ландшафтного дизайну і рослинництва, розповіла Нина Радченко (ТОВ «Садовий центр «Олександрівський»).

Голова ГС "Кластер "Керамічний Край" Андрій Мищенко розповів про переваги кластерів для підприємців.
З ініціативою створення промислового кластеру виступила Оксана Долинська ( ТОВ ВКФ «ТЕХМА»).

Про популяризацію IT та перспективи створення IT-кластеру в Донецькій області розповіли Володимир Щербинін (ТОВ «IT2.0») та Микита Єрьомін (компанія «AlterEgo»).

В дискусії в рамках платформи «Можливості крос-кластеризації, шанси і синергізм для нових форм співпраці»взяли участь: Томас Хайнік (кластерне об'єднання «SmartTec Thüringen» (Німеччина); Катерина Неминуща (керівник відділення у м. Краматорськ Східного Регіонального Управління АТ КБ ПриватБанк); В’ячеслав Ляшенко ( завідувач відділом проблем регуляторної політики та розвитку підприємництва Інституту економіки промисловості НАН України); Андрій Міщенко (голова ГС "Кластер "Керамічний Край" ); Ганна Петриченко (голова ГО «Донбас Фешен Кластер»).
Обговорювали проблеми фінансування підприємницької діяльності, можливості банківського кредитування. Говорили про переваги об’єднань підприємців в питаннях лобіювання своїх інтересів. Ділилися проблемами, обговорювали шляхи їх вирішення та зазначили важливість грамотного кластер-менеджменту.

Фестиваль завершився воркшопом, який відбувся у форматі World cafe «Операція кластер: Level Up», де були представлені практичні кейси з метою допомогти цільовим групам об'єднань підприємців прописати механізм формалізації кластеру.

Організатор заходу – Донецька торгово-промислова палата за підтримки Німецько-українського партнерського проекту торгово-промислових палат «KVP Ukraine», Програми відновлення та розбудови миру ПРООН, Уряду Республіки Польща, за сприяння Уряду Німеччини в рамках проекту «Підтримка рамкових умов для торгівлі», який виконує німецька федеральна компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Анонси

Останні новини

Більше новин