м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

ІНДІЯ БАЖАЄ ЗБІЛЬШИТИ ТОРГОВЕЛЬНІ ЗВ’ЯЗКИ З СУМЩИНОЮ

21.03.2017

У конференц-залі Виставкового центру «Іллінський» Сумської торгово-промислової палати 16 березня відбулася зустріч ділових кіл Сумщини з послом Республіки Індія в Україні Маноджем Кумаром Бхарті та представниками індійських компаній.

Високоповажний гість представив керівництву області та представникам  бізнес-спільноти регіону економічний потенціал Індії.

«2017 рік є особливим для Індії та України. Адже Республіка Індія  відзначає 70 років своєї незалежності, а обидві країни святкують  25-річчя  встановлення дипломатичних відносин. У зв’язку з цим пройде Фестиваль Індії в Україні. Проте це Фестиваль не тільки культури, але й економіки», – зазначив пан Бхарті.

За його словами, між Україною та Індією налагоджено торговельні зв’язки, і результати минулого року вражають. Але Республіка Індія бажає, щоб рівень торгівлі збільшувався. «Необхідно ставити перед собою великі завдання і досягати їх», – акцентував посол.

Напрямки своєї діяльності у ході зустрічі представила індійська аграрна компанія «АНАДЖ ТРЕЙД», а представники «Кусум Фарм», що працює на Сумшині, поділилися секретами успішної діяльності компанії з індійськими інвестиціями в регіоні. Потенціал Сумщини презентували «КРУК», ДП «Сумська біологічна фабрика», «Керамейя» та інші підприємства, зацікавлені у виході на індійський ринок.

Манодж Кумар Бхарті закликав українські компанії звертатися за сприянням у налагодженні бізнес-зв’язків до Посольства Республіки Індія в Україні. Адже Республіка Індія є країною, що розвивається і сама потребує надійних партнерів з інших держав. Сьогодні в Індії існує декілька урядових програм, що дозволяють як залучати іноземні інвестиції, так і надавати їх, поінформував посол.

У вітальному слові учасникам зустрічі голова Сумської обласної державної адміністрації Микола Клочко наголосив, що зовнішньоторговельний обіг між двома країнами упродовж 2016 року зріс утричі і склав понад 15 мільйонів доларів США. При цьому експорт за цей період зріс більш ніж у 7 разів.

«Це додає впевненості у продовженні співпраці між Сумщиною та Індією. Ми маємо широкий простір для взаємовигідного співробітництва, зокрема, в аграрній сфері, промисловому секторі та інженерії, а також медицині, освіті тощо. Сподіваюся, бізнес-візит представників Сумщини до Індії, який заплановано в цьому році, закріпить серйозні наміри обох сторін до співпраці на рівні регіонів», – підкреслив Микола Клочко.

Президент Сумської торгово-промислової палати Костянтин Макаренко поінформував про підготовку бізнес-місії до провінції Гуджарат Республіки Індія.

«Гадаю, цей регіон, близький Сумщині за структурою економіки, поповнить перелік партнерів нашої області. Зараз формується склад офіційної делегації, яку очолить голова Сумської обласної державної адміністрації Микола Клочко. Сподіваюся, що в перспективі наш регіон знайде партнера в Індії. І це буде сприяти поглибленню економічних і культурних відносин між нашими країнами», – наголосив Костянтин Макаренко.

Він нагадав, що задля поглиблення економічних зв’язків між Сумщиною та Республікою Індія Сумською ТПП у серпні минулого року була проведена зустріч з послом Республіки Індія в Україні Маноджем Кумаром Бхарті, а в листопаді 2016 року в посольстві Індії в Україні голова облдержадміністрації Микола Клочко презентував економічний потенціал Сумщини.

Костянтин Макаренко запевнив, що Сумська торгово-промислова палата і надалі сприятиме налагоджуванню зв’язків сумських підприємств з індійськими компаніями.

Представники ділової еліти Сумщини обговорили питання поглиблення співпраці з індійськими компаніями у галузі машинобудування, енергетичного та аграрного секторів, фармацевтики та біотехнологій, текстильної промисловості, керамічного виробництва, освіти тощо.

Теги: Індія

Анонси

Останні новини

Більше новин