(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Чернівецька ТПП допомагає українському бізнесу розвивати співпрацю з Румунією

19.07.2022

15 липня 2022 року Чернівецька торгово-промислова палата спільно з Чернівецькою обласною організацією Українського союзу промисловців і підприємців організувала та провела на базі палати зустріч підприємців регіону з керівництвом Союзу українців Румунії

Ділова зустріч «Можливості співпраці з Союзом українців Румунії в питаннях просування продукції місцевих виробників на румунський ринок» була організована за ініціативою підприємців Чернівецької області і мала за основну мету сприяння діловому середовищу у пошуку нових ринків збуту та обговорення можливих механізмів лобіювання їх інтересів на території Румунії.

Слід зазначити, що близько 30% присутніх на зустрічі підприємців представляли релоковані зі сходу України підприємства.
 

До складу румунської делегації входили голова Союзу українців Румунії, депутат Парламенту Румунії Микола Мирослав Петрецький, голова Ясської філії СУР Віктор Григорчук та помічник депутата Парламенту Румунії Чіпріан Лукшан.

Під час першої частини ділової зустрічі перед присутніми виступили президент Чернівецької ТПП Василь Ляхович, начальник відділу супроводу реформ та аудиту місцевих програм Чернівецької обласної ради Петро Брижак, голова Чернівецької обласної організації Українського союзу промисловців і підприємців, директор ВАТ «Чернівецький тепличний комбінат» Ярослав Николюк та заступник директора Чернівецького торгово-економічного інституту КНТУ, доктор економічних наук, професор Василь Кифяк.


В ході вітальних виступів організаторів зустрічі та представників органів місцевої влади була висловлена вдячність Союзу українців Румунії за політичну, матеріальну та моральну підтримку, яку наша країна і Чернівецька область, зокрема, отримує від української діаспори Румунії. Наголошувалося, що в нинішніх складних для економіки країни умовах, спричинених російською військовою агресією, український бізнес потребує всебічної підтримки, особливо в пошуку нових ринків збуту.
 

Президент палати відзначив, що завдяки співпраці з румунськими партнерськими організаціями буковинські підприємці неодноразово брали участь у міжнародних економічних та інвестиційних форумах, виставкових заходах та круглих столах. Участь у цих заходах є ефективним інструментом підтримки ділових зв'язків між сусідами, платформою для діалогу.
 

«Сьогодні підприємці області шукають в Румунії не тільки кому продати продукцію, а й партнерів по виробництву, партнерів для вивчення того чи іншого досвіду» - наголосив Василь Ляхович.


У подальшому кожен з присутніх підприємців представив румунській стороні свою продукцію, а також конкретні пропозиції щодо виходу на румунський ринок та можливості кооперації з потенційними партнерами чи інвесторами.

За результатами зустрічі, голова Союзу українців Румунії Микола Мирослав Петрецький відзначив, що вся інформація, зразки продукції та відповідні комерційні пропозиції, представлені під час зустрічі, будуть передані представникам ділового середовища української діаспори Румунії. Він також висловив переконання, що якісна та, в окремих випадках, інноваційна українська продукція обов’язково знайде свого споживача на румунському ринку.


В кінці зустрічі між президентом палати Василем Ляховичем та головою СУР Миколою Мирославом Петрецьким було досягнуто домовленості щодо підписання протоколу про співробітництво та подальшу взаємодію в плані сприяння виходу місцевих виробників на румунський ринок.
 

 

Теги: підприємництво, бізнес, співробітництво

Анонси

Останні новини