(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Невдовзі у Кропивницькому запрацює новий сучасний завод з виготовлення пінопласту

25.02.2021

Три роки тому у Кіровоградській області, за активної участі Кіровоградської регіональної торгово-промислової палати, розпочалася реалізація інвестпроєкту з будівництва заводу, що вироблятиме пінополістирол.

Інвестором проєкту виступила компанія Євробуд, що розпочала свою діяльність у 2004 році, а сьогодні є одним із лідерів у галузі виробництва пінопласту в Західній Україні.

«Сьогодні компанія Євробуд доставляє власну продукцію лише на 10 областей Західної України. Тож нашою метою стало розширення географії  продажів, забезпечення якісною продукцією жителів іншої частини України. Обрали м. Кропивницький, з центрального регіону, ми зможемо з мінімальними транспортними витратами доставляти продукцію щонайменше у десять областей центральної та південно-східної України», - розповідає керівник ТОВ «Євробуд центр» Роман Волков.

Не останню роль у виборі регіону відіграла Кіровоградська РТПП. 

«У 2017 році ми звернулись до президента Кіровоградської РТПП Ірини Саєнко із проханням допомогти нам реалізувати проєкт на Кіровоградщині. Важко переоцінити організаційну допомогу, що ми отримали – усі питання вирішувалися на місці оперативно, чітко, якісно. Можу сміливо стверджувати: Торгово-промислова палата – це не просто бренд, це команда фахівців, здатних надати бізнесу необхідну допомогу у вирішенні будь-яких інформаційно-організаційних питань!», - зазначає Роман Волков. 

Сьогодні будівництво підходить до завершення. Виробничі потужності зведено у промзоні м. Кропивницького, по вул. Мурманській. Загальна площа будівель близько 8000 м.кв., земельної ділянки – майже 4,5 га, з них більше 2 га призначено під забудову.

Вже збудовано виробничий цех, парову котельню, що працює на пеллетах місцевого виробника, склад, автобокс для ремонту автомобілів, трансформаторну підстанцію… Днями розпочато пуско-налагоджувальні роботи та отримано перший готовий виріб.

За словами Олега Хмуренка, директора заводу у м. Кропивницькому, тут будуть виготовлятися пінопластові плити для утеплення житлових та промислових будівель, щільністю від 7 до 35 кг/м.куб., товщиною від 2 до 40 см, група горючості Г1. Готова продукція призначатиметься для внутрішнього ринку, оскільки значні транспортні витрати не дозволяють доставляти продукцію на велику відстань.

Проєктна потужність першої черги підприємства – близько 20000 м.куб. продукції в місяць. На виробництві встановлене нове, сучасне високотехнологічне обладнання кращих Європейських виробників (Австрія, Польща). За умов виходу комбінату на повну потужність, планується створення 120 робочих місць.

На сьогоднішній день в Україні – це перше виробництво повністю запроектоване та побудоване «з нуля».

Під час розповіді про підприємство, Роман Волков акцентував увагу на тому, що уся продукція буде виготовлятись згідно європейських стандартів, запроваджено європейське маркування EPS (яке вже є обов’язковим в Україні згідно з ДСТУ Б EN 13163:2012), також сертифікованою в Україні.  «Євробуд» – є прикладом підприємства з чистим, безвідходним виробництвом: у повітря виходитиме лише відпрацьована пара та продукти згоряння палива котельні, які відповідають українським та європейським нормам. Обрізки продукції передроблюються та повертаються у виробничий процес, хімічні викиди відсутні. Продукція компанії Євробуд підтверджена українським знаком екологічного маркування «Зелений журавлик».

Наприкінці розмови, керівник підприємства звернув увагу на важливий для Кіровоградщини момент – виробництво здійснюватиме окрема юридична особа, яка буде зареєстрована у Кропивницькому, тож окремі види податків надходитимуть до місцевих бюджетів.