(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

П’ятий Форум «Чернігівщина&країни Балтії. Регіональний вимір» зібрав експортерів

21.10.2021

Учасники Форуму обговорювали особливості експорту до країн Балтії, можливості для відкриття нових ринків, перспективні напрямки співробітництва, інструменти підтримки експорту.

Також  у рамках Форуму відбулись онлайн B2B-переговори чернігівських експортерів  з естонськими, латвійськими та литовськими діловими колами.

«Балтійські партнери демонструють відкриту зацікавленість у взаємодії з українськими підприємцями, тим більше що об'єктивно у нас є багато факторів для взаємовигідної економічної співпраці. Латвія, Литва та Естонія – дружні для України країни. З одного боку, вони можуть відкрити нам «ворота» на ринки ЄС, поділитися своїм досвідом інтеграції до загальноєвропейського ринку, допомогти у питаннях стандартизації та сертифікації нашої продукції у ЄС», - сказав під час виступу віцепрезидент ТПП України Валерій Король.

Український експорт в балтійські країни зростає. У свою чергу Литва, Латвія та Естонія  останні роки нарощують темпи своєї економічної присутності на українському ринку.  
Серед пріоритетних напрямків співпраці - агро і харчова промисловість, деревообробна, легка промисловість, машинобудуванння і металургія, сфери енергоефективності та енергозбереження, розвиток альтернативних видів енергії, впровадження екологічних європейських стандартів і норм, розвиток ІТ-технологій, біотехнологій, впровадження технологій 4.0 в промисловості.  Ці напрями мають велику перспективу і сильну експертну базу в країнах Балтії і в Україні.  

ТПП України має офіційних представників у Латвії (Олександр Петров) та Литві (Руслан Скоробач) і розглядає кандидатуру на посаду представника ТПП України в Естонії. З Литвою активно працює двостороння Ділова Рада.

 

Анонси

Останні новини