Дніпропетровська торгово-промислова палатою разом з Департаментом економічного розвитку Дніпропетровської ОДА в рамках реалізації Програми розвитку малого та середнього підприємництва в Дніпропетровській області на 2021 – 2022 роки 14 травня провели онлайн-тренінг «Грантові конкурси для малого та середнього бізнесу. Нюанси підготовки та реалізації проєктів».
Захід спрямований на підприємців та стартаперів, які мають бажання залучити грантові кошти для розвитку своїх проєктів.
Про те, де можна знайти перелік грантових конкурсів і як треба правильно підготуватися до участі у цих конкурсах, розповів Ігор Мамонов, фахівець у галузі самоврядування, який спеціалізується на напрямі економічного розвитку громад за рахунок розвитку місцевого МСБ.
Як зазначив Ігор Мамонов, знання основних принципів підготовки зменшує ризик допущення помилок при складанні проєктних заявок і підвищує шанси на отримання грантових коштів.
Гранти – це джерело додаткового фінансування. Але для участі у грантовій програмі і отримання необхідних для вирішення певної проблеми засобів недостатньо лише знайти потрібного грантодавця. Вирішальною умовою є правильність і повнота підготовки проєктної заявки відповідно до вимог грантового конкурсу, її логічна побудова. Для цього, перш за все, необхідно детальне вивчення умов надання донорами фінансової допомоги. В оголошенні про проведення конкурсу на отримання гранту донори вказують, який пакет документів і в якій формі претенденти повинні надати.
З чого починається проєкт? З ідеї! Необхідно генерувати ідею, яка буде мати найбільше шансів. Ідея повинна вирішувати важливу проблему у тих сферах діяльності, якім донори готові надавати фінансову підтримку.
Дуже важливо правильно підготувати анотацію проєкту, бо грантодавці в першу чергу знайомляться з нею і, якщо анотація справить на них належне враження, переходять до подальшого вивчення проєктної заявки.
Ціль проєкта, опис проблем, які необхідно вирішити, методи реалізації проєкту, опис цільової аудиторії, проєктні ризики, очікуємий результат, помилки при складанні заявки – про все це дізналися учасники вебінару. Крім того, спікер розповів про те, що собою представляє план реалізації проєкту. І акцентував увагу на питанні складання бюджету. Бюджетний розділ надзвичайно важливий, тому до його змісту експерти грантодавців ставляться з усією строгістю.
Слід зауважити, що сам факт підготовки і відправки заявки не гарантує безумовного отримання гранту. Але щоб вигравати грантові конкурси, треба надавати заявки, чим більше, тим краще. Звичайно, одним із дієвих способів якісної підготовки грамотної проєктної заявки на конкурс є звернення за допомогою до фахівців по фандрайзингу (залученню коштів). Звертайтеся за консультацією до Дніпропетровської ТПП: [email protected], +38 056 374 94 13, +38 056 374 94 12, +38 056 374 94 09