Дніпропетровська торгово-промислова палата у співпраці з Програмою USAID «Конкурентоспроможна економіка України» розпочали реалізацію нового проєкту підтримки регіональних експортерів, спрямованого на надання їм безкоштовного доступу до платних пошукових баз даних.
В рамках проєкту 12 лютого в Дніпропетровській ТПП відбулася зустріч представників підприємств, що займаються експортом, з фахівцями-експертами, які надали консультації щодо можливостей роботи на безкоштовних ресурсах, створених в допомогу бізнесу.
Що таке USAID «Конкурентоспроможна економіка України»? Це програма, яка сприяє розвитку економіки України шляхом підвищення конкурентоздатності малих та середніх підприємств. Як сказав експерт з торгівлі та маркетингу USAID «Конкурентоспроможна економіка України» Сергій Малиновський, ця Програма – унікальна, бо допомагає розвитку практично кожного аспекту українського бізнесу. Вона фінансується Агентством США з міжнародного розвитку, її тривалість – 5 років, а бюджет 45 млн $. Причому 12,5 млн з них передбачено на грантові програми, які допоможуть українським МСП вільно реалізувати свій потенціал.
Віцепрезидент ДТПП Сергій Кучерявенко також наголосив на важливості для малого та середнього бізнесу регіону програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України», партнером якої Дніпропетровська ТПП стала у 2020 році. Розповів про напрями діяльності Палати, за якими регіональні підприємства можуть отримати допомогу у сфері розвитку міжнародної торгівлі, віце-президент зосередив увагу на можливостях доступу МСП до платних пошукових ресурсів KOMPASS та Bestfoodimporters.
Чим можуть бути корисні підприємцям ці ресурси?
Інформаційно-довідкова система KOMPASS більше 70 років є одним з провідних гравців на ринку B2B онлайн-інформації. Тож при необхідності підприємство може здійснювати безкоштовний пошук інформації по 44 млн компаній 75 країн світу: виробники, оптові торговці, експортери та імпортери продукції і послуг. Бази даних Компас допоможуть Вам реалізувати задачі вашого підприємства:
Другий ресур BestFoodImporters є одним із провідних світових джерел комерційної інформації про компанії, які імпортують та розповсюджують продукти харчування. Бази даних BestFoodImporters дозволять вам зв’язатися з більш ніж 18 600 ІМПОРТЕРАМИ І ДИСТРИБУТОРАМИ харчових продуктів з 154 країн світу та представити їм свій товар.
В заході взяла участь і представник ДП «Офіс з просування експорту», експерт мережі EEN Аліни Стрілець. Вона зауважила, що для переходу від разових експортних контактів до системних довгострокових продажів підприємствам необхідно робити правильні послідовні кроки. Тільки так можна досягнути запланованих результатів і стабільного успіху в міжнародній торгівлі.
Дуже важливою частиною заходу стали презентації онлайн-інструментів аналізу іноземних ринків, які представили сертифіковані спеціалісти – представники Дніпропетровської торгово-промислової палати.
Діна Сідаш, начальник управління зовнішньоекономічних зв'язків ДТПП, розповіла про інструменти аналізу ринків Міжнародного Торгового центру (ІТС) та Європейського Союзу, надав детальну інформацію щодо оnlin-аналітики від ITC, бази даних Trade Map (Торгова карта), альтернативних баз даних BACI, WTO-IDB, Eurostat, OECD MEI та електронних ресурсів і вимог для експорту до ЄС.
Світлана Черевко, провідний фахівець Центру підтримки експорту УЗЕЗ Дніпропетровської торгово-промислової палати, надала інформацію про корисні он-лайн ресурси для підготовки до експорту до Канади.
Як зазначила учасник зустрічі, провідний ревізор корпорації АТБ Надія Гуляєва, інформація, отримана на заході, є дуже корисною: «До сфери моєї професійної діяльності входить перевірка контрагентів, з якими працює корпорація. Надані онлайн-інструменти та пошукові бази сприяють отриманню можливості здійснювати більш швидко та ще більш детально цю перевірку. А це дуже важливо в моїй роботі. Дуже задоволена результатом зустрічі й вдячна Дніпропетровській ТПП за можливість отримати актуальні для мене знання».
Тож запрошуємо МСП регіону приєднуватися до Дніпропетровської торгово-промислової палати і отримувати професійну системну допомогу у реалізації напряму експортної торгівлі.
Нагадуємо, що такі ж інформативні зустрічі з експортерами відбудуться ще в декількох містах, а саме:
-18 лютого 2020р. - м. Кривий Ріг;
- 20 лютого 2020р. - м. Кам’янське;
-25 лютого 2020р. - м. Павлоград
- 28 лютого 2020р. - м. Нікополь.